štvrtok, 22 október 2020 02:00

Láska sa nerozčuľuje - 22. október

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Hnevajte sa, ale nehrešte; nech slnko nezapadá nad vaším hnevom. Nedávajte miesto diablovi.“ (E 4:26-27)

Ako dieťa som pozoroval hádky mojej mamy s manželom, za ktorého bola práve vydatá, a počul som slová, ktoré by dieťa nikdy počuť nemalo. Takisto som videl veci, ktoré by dieťa nikdy vidieť nemalo. A celkom úprimne, bolo to pre mňa traumatizujúce.

Keď sa pár háda, je to pre ich deti traumatizujúce. Nerob to svojim deťom. Ak si so svojím partnerom potrebujete vyjasniť veci, vzdiaľte sa od nich. Strávte čas osamote, pracujte na probléme a dospejte k nejakému záveru. Nedovoľte však, aby sa to dostalo medzi deti. To láska nerobí.

Biblia nás napomína, že láska „sa nerozčuľuje“ (1K 13:5). Rozčúliť sa znamená „byť vzbudený k hnevu,“ „nepokoj,“ alebo „náhly výbuch emócií.“ Ak ste vo svojej rodine, vo svojom manželstve začali po sebe kričať, potom máte problém. Nikdy by ste to nemali robiť. Nikdy by sa to nemalo dostať na fyzickú rovinu.

Dovoľ mi to povedať priamo. Nikdy by ste sa nemali udierať, plieskať, kričať či hádzať veci. Určite nechceš, aby sa vaše konflikty až tak vyhrotili. Potrebuješ ich utíšiť. Snaž sa započuť, čo hovorí človek vedľa teba. Prevezmi kontrolu nad svojimi emóciami a prosím, nebojujte spolu pred svojimi deťmi.

Biblia nás napomína: „Nech slnko nezapadá nad vaším hnevom.“ (Ef 4:26) Nechoďte do postele s tým, že sa jeden na druhého hneváte.

Počul som o manželke a manželovi, ktorí tento verš začali aplikovať. Rozhodli sa, že nikdy nepôjdu do postele nahnevaní jeden na druhého. O tridsať rokov neskôr sa niekto opýtal manžela ako to fungovalo.

„Vieš,“ povedal, „celkom dobre. No niekedy to bolo trochu drsné, byť hore celú noc.“

Láska je dobrotivá. Nerozčuľuje sa.

https://www.harvest.org

Prečítané 658 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2020 23:10
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org