sobota, 24 október 2020 02:00

Sloboda a zodpovednosť - 24. október

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Lebo vy ste k slobode povolaní, bratia. Len aby vám sloboda nebola zámienkou (povoľovať) telu, ale v láske slúžte si vospolok.“ (G 5:13)

Takmer by som mohol povedať, že som odborník na opilcov. Od pastora znie takéto vyhlásenie trochu zvláštne, no dovoľte, aby som vám to vysvetlil. Prvých sedemnásť rokov svojho života som strávil s ťažkými alkoholikmi. Moja mama každý večer pila do bezvedomia. Videl som jej priateľov, aký vplyv na nich alkohol mal a ako následne zruinoval ich životy. Videl som, čo alkohol dokáže.

Niektorí kresťania hovoria, že majú slobodu piť. S touto slobodou však musia nakladať veľmi opatrne. Existujú veriaci, ktorí pochádzajú z alkoholického prostredia. Čo ak práve znovuzrodený kresťan, ktorý bol slávne oslobodený od alkoholizmu uvidí ďalšieho veriaceho ako popíja? Čo ak si na základe toho vysvetlí, že je v poriadku dať si pohárik a neskôr znova upadne do pôvodného životného štýlu?

Ako veriaci sme všetci prepojení. Biblia vraví: „Lebo vy ste k slobode povolaní, bratia. Len aby vám sloboda nebola zámienkou (povoľovať) telu, ale v láske slúžte si vospolok.“ (G 5:13)

Jedna dôležitá a hlboká pravda znie: Ak nebudeš piť, neopiješ sa. Ak však piť budeš, je tu šanca, že sa opiješ. Príslovia 23:32-33 hovoria o alkohole nasledovné: „Nakoniec hryzie ako had a štípe ako zmija. Oči ti budú vidieť čudné veci a tvoja myseľ bude hovoriť zvrátene.“

Biblia upozorňuje: „A neopíjajte sa vínom, v ktorom je roztopašnosť,  ale buďte naplnení Duchom. Hovorte medzi sebou v žalmoch, hymnách a duchovných piesňach, spievajte a plesajte Pánovi srdcom.“ (Ef 5:18-19) Radšej by som bol pod mocou Ducha Svätého než alkoholu. Ešte som nevidel žiadnu dobrú vec, ktorá by vyplynula z pitia.

https://www.harvest.org

Prečítané 572 krát Naposledy zmenené piatok, 23 október 2020 22:26
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org