pondelok, 26 október 2020 02:00

Dopad našej voľby - 26. október

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Nebesá i zem povolávam dnes za svedkov proti vám. Predložil som ti život i smrť, požehnanie i kliatbu. Vyvoľ si teda život, aby si zostal živý ty i tvoje potomstvo“ (5M 30:19)

Ešte keď som chodil do školy, neznášal som prepadovky, pretože som nikdy nebol pripravený. Namiesto toho som mal rád testy, pri ktorých sme mohli používať učebnicu, pretože tam som dokázal nájsť odpovede.

Boh v skutočnosti dáva nám všetkým test, pri ktorom môžeme používať knihu. V 5M 30:19 prehlásil: „Nebesá i zem povolávam dnes za svedkov proti vám. Predložil som ti život i smrť, požehnanie i kliatbu. Vyvoľ si teda život, aby si zostal živý ty i tvoje potomstvo“

Naše voľby neovplyvňujú len nás, ale aj naše deti − a možno aj naše vnúčatá a naše pravnúčatá. Bezbožné rozhodnutia môžu ovplyvniť ďalšie generácie rodiny. Zbožné rozhodnutia môžu takisto ovplyvniť ďalšie generácie rodiny.

Každý deň čelíme všetkým možným druhom rozhodnutí, aké si len vieme predstaviť. Čo budeme jesť, čo si oblečieme, akú cestu si zvolíme, keď niekde jazdíme, aké e-maily a textové správy pošleme a ako na prijaté e-maily a správy budeme odpovedať. Hlavou sa nám preháňajú všetky možné druhy rozhodnutí.

V skutočnosti budeme všetci vo svojom živote čeliť výzvam, voľbám a ich dôsledkom.  Tieto výzvy môžu prísť ako príležitosti alebo pokušenia. Snáď najťažšie v živote je naučiť sa, ktorou cestou ísť a ktorej sa vyhnúť – naša voľba je dôležitá.

Vidíme to v živote dvoch veriacich: Abraháma a Lóta. Abrahám robil v živote poväčšine správne rozhodnutia. Na druhej strane, Lót urobil sériu nesprávnych rozhodnutí, ktoré v živote ľutoval.

Na tom, čo si zvolíme, záleží. Boh nám ukáže akú možnosť si vybrať, no stále je na nás, aby sme podľa toho aj konali. Tým, čo konáme, si vyberáme. A naše voľby z nás robia ľudí, akými sme.

https://www.harvest.org

Prečítané 598 krát Naposledy zmenené nedeľa, 25 október 2020 21:29
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org