štvrtok, 05 november 2020 02:00

Šťastne až do smrti - 5. november

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Preto muž opustí svojho otca i svoju matku a priľne k svojej žene a budú jedným telom.“ (1M 2:24)

J. Paul Getty, jeden z najbohatších mužov, ktorý kedy žili raz povedal, že by s radosťou dal všetky svoje milióny za jedno trvalé manželstvo. Je však šťastné manželstvo v našej súčasnej kultúre možné?

Miera rozvodovosti je viac menej 50 percentná. A s druhým manželstvom vzrastá. Zlyhávajú v 60 percentnej miere. Pri tretích manželstvách je to až 73 percent. Nebol som rozvedený, no videl som to celkom zblízka. Moja mama sa vydala a rozviedla sedemkrát. Poznám skazu, ktorá s rozvodom prichádza. A chcem urobiť všetko, čo môžem, aby som manželské páry povzbudil v tom, aby si svoj manželský záväzok ctili po celý svoj život.

Prieskum medzi mileniálmi ukázal, že 43 percent by podporilo takzvaný manželský model beta. Znamená to, že by sa podujali na dvojročné otestovanie vzťahu pred rozhodnutím, či sa k nemu zaviazať alebo z neho odísť. A 36 percent mileniálov podporilo realitný model manželstva, v ktorom by sa páry zaviazali byť v manželstve na určité obdobie trvajúce od päť do tridsať rokov. Na konci tohto obdobia by prehodnotili, či chcú ostať zosobášení.

Poviem vám dôvod prečo realitný a beta model manželstva nebudú fungovať. Štúdie ukazujú, že tí, ktorí spolu žijú pred manželstvom majú oveľa vyššiu mieru rozvodovosti než tí, ktorí spolu pred manželstvom nežijú. V prípade párov, ktoré spolu žili pred svadbou, sa rozpadom skončí 85 percent z nich. Preto ak chceš svoje manželstvo predurčiť na zlyhanie, tak spolu žite pred svadbou.

Lepšie je však vyskúšať Boží model manželstva, ktorým je životný záväzok. Želám si, aby sme mohli slovo rozvod zo svojej slovnej zásoby vyčiarknuť. Ak sa do manželstva chystáš vstúpiť s myšlienkou, že napokon sa z neho dostaneš, potom do manželstva nevstupuj. Namiesto toho ostaň nezadaný.

https://www.harvest.org

Prečítané 544 krát Naposledy zmenené streda, 04 november 2020 22:38
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org