sobota, 07 november 2020 02:00

Dôležité má prednosť - 7. november

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Nehovorím to preto, že mám nedostatok; lebo ja som sa naučil pristať na tom, čo mám.“ (F 4:11)

Myslím si, že pre tých, čo nie sú v manželstve, je dôležité nájsť osobné šťastie ako nezadaný človek skôr, ako nájdu svoje šťastie v manželstve, pretože ten, kto si myslí, že druhý človek naplní všetky jeho životné potreby, bude prekvapený.

To, po čom skutočne túžime je vzťah s Bohom. Potrebujeme, aby mu v našom živote patrilo prvé miesto. Následne na to, čo sme tento vzťah s Bohom našli, potrebujeme nájsť uspokojenie tam, kde sme, či už nezadaný alebo v manželstve.

Apoštol Pavol vyhlásil: „…lebo ja som sa naučil pristať na tom, čo mám.“ (F 4:11) Potrebujeme dať to najdôležitejšie na prvé miesto. Ako si hľadáš životného partnera, hľadaj zbožného človeka. Mnoho ľudí hovorí, že sú kresťanmi, zatiaľ čo v skutočnosti nimi nie sú, preto hľadaj niekoho, kto je zbožný. A dovoľ mi to celé posunúť o krok ďalej: hľadaj niekoho, kto je zbožnejší, než si ty sám.

Ak s niekým budeš tráviť čas, zistíš, či zbožný je alebo nie. Jednou z najlepších vecí, ktorú môžete urobiť, je ísť do cirkvi a spoločne uctievať. Študujte spolu Bibliu. Ak jeho alebo ju tieto veci nezaujímajú, tak tu máš hneď problém. Predtým ako sa budeš snažiť nájsť uspokojenie ako zosobášený človek, nájdi uspokojenie vo svojej nezadanosti.

Byť nezadaným človekom ti poskytuje určitú flexibilitu. Keď nie si v manželstve, máš možnosť robiť veci, ktoré by zosobášený človek nikdy robiť nemohol. Ak si momentálne slobodný, užívaj si to. Buď tak zbožný, ako je to možné. Slúž Pánovi. Využi voľný čas, ktorý máš, na Božiu slávu. Možno zistíš, že Pán ti do tvojho života pošle budúceho manžela či manželku, zatiaľ čo si zaneprázdnený službou Jemu.

https://www.harvest.org

Prečítané 602 krát Naposledy zmenené piatok, 06 november 2020 23:29
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org