utorok, 10 november 2020 08:00

Celoživotný záväzok - 10. november

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Preto muž opustí svojho otca i svoju matku a priľne k svojej žene a budú jedným telom.“ (1M 2:24)

V dnešnej dobe môžete zobrať takmer každý sociálny neduh a spätne zistíte, že jeho príčinou je zničený domov. Prednedávnom som čítal zopár článkov o obchode s bielym mäsom a ako sú mladé dievčatá vtiahnuté do tohto životného štýlu. Niekedy ich muži sledujú na sociálnych sieťach a hľadajú v ich životoch slabé stránky. Keď dievča hovorí o tom, že je nešťastné alebo osamelé, začnú na ňu striehnuť a nejakým spôsobom sa s ňou snažia dostať do kontaktu. Napríklad správami.

Títo muži potom tieto mladé dievčatá, ktoré sú poväčšine neplnoleté, zoberú, opijú alebo nadrogujú a majú s nimi sex. Vyfotia si ich a potom ich fotkami vydierajú, pokiaľ dievčatá neurobia to, čo im povedia. Dievčatá sú odrazu chytené do víru a stávajú sa obeťami obchodu s bielym mäsom. V každom prípade, v ktorom sa dievča stalo obeťou tohto životného štýlu, dievča pochádzalo z nefunkčnej domácnosti.

Niekedy si páry budú klásť otázku: „Mali by sme spolu ostať kvôli deťom?“ Áno, to je dobrý dôvod. Na deťoch záleží, pretože rozhodnutia, ktoré robíš majú dôsledky na ďalšie prichádzajúce generácie.

Mám však aj iný dôvod, prečo by páry mali ostať spolu: pretože to povedal Boh. Zo všetkých obrazov, ktoré si Boh mohol vybrať, aby svetu ukázal svoju lásku a aby ukázal ako veľmi cirkev miluje Jeho, si vybral manželstvo (pozri Ef 5:25).

Na začiatku manželstva si veľmi zamilovaný, postupom času sa tvoje pocity budú meniť – budú slabnúť a znova silnieť. Láska sa mení, ty sa meníš, tvoj partner sa mení a život tiež − no svoj záväzok si váž. Tvoje emócie ho včas doženú. Podstatné je, že tento záväzok udržiavaš po celý život. Zostaňte spolu na celý život.

https://www.harvest.org

Prečítané 547 krát Naposledy zmenené pondelok, 09 november 2020 23:18
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org