štvrtok, 12 november 2020 02:00

Rozdiely, ktoré sa dajú zladiť - 12. november

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Podľa toho poznajú všetci, že ste moji učeníci, keď sa budete vzájomne milovať.“ (J 13:35)

Ak sa pár plánuje zobrať a prichádza ku mne na predmanželské poradenstvo, opýtam sa ich, či sa už pohádali.

Niekedy povedia: „Nie, my sa veľmi milujeme. Nikdy sa nedostávame do konfliktu.“

Ja im na to odpoviem: „Môžete teda odtiaľto odísť a pohádať sa.“ Vravím to, pretože páry sa musia naučiť konflikty riešiť.

Nikdy nedovoľ, aby sa vaša hádka preniesla do fyzickej roviny. Nikdy na seba neútočte. Nehádžte veci. Dokonca ani nedovoľte, aby sa vaša hádka otočila na zápas, kto hlasnejšie zakričí. Snaž sa počuť, čo ti druhý človek hovorí. Počúvaj ho alebo ju. Potom uplatni kľúčový princíp z Písma: „Nech slnko nezapadá nad vašim hnevom“ (Ef 4:26) Inými slovami, nechoďte do postele, ak sa jeden na druhého hneváte. Vyriešte to. Niekto musí začať s riešením a myslím si, že by to mali byť manželia. Mužovia majú milovať manželky ako Kristus cirkev (pozri Ef 5:25).

Jeden z dôkazov skutočného obrátenia je láska. Ježiš povedal: „Podľa toho poznajú všetci, že ste moji učeníci, keď sa budete vzájomne milovať.“ (J 13:35) A R 5:5 vraví: „…láska Božia je nám rozliata v srdciach skrze Ducha Svätého, ktorý je nám daný.“ Boh nám túto nadprirodzenú lásku zasľúbil, preto nehovor, že svoje problémy nedokážete vyriešiť. A netvrď, že sú medzi vami nezmieriteľné odlišnosti.

Začnite milovaním jeden druhého a uchopte lásku, ktorú vám Boh dal. Možno v tvojej mysli sa ona mýli a ty máš pravdu. Stále však hľadaj spôsob ako konflikt vyriešiť. Niekedy zistíš, že v skutočnosti sa nemýlila. Alebo zistíš, že ste sa mýlili obaja. Vyrieš to a nenechaj slnko zapadať nad svojím hnevom.

https://www.harvest.org

Prečítané 613 krát Naposledy zmenené streda, 11 november 2020 21:16
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org