utorok, 17 november 2020 02:00

Preteky tvojho života - 17. november

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Dobre ste bežali! Kto vám zabránil, aby ste boli nepovoľní pravde?“ G 5:7

Jedinečnou prednosťou šprintéra Usaina Bolta, ktorý už ukončil kariéru, nebolo len to, že tak rýchlo bežal, ale že rýchlo štartoval. Rýchlo bežal aj dobiehal. Nikdy nespomaľoval. Úspešne nechával súperov za sebou v prachu.

Niektorí ľudia takto bežia preteky života. Vyštartujú s výstrelom, bežia plnou rýchlosťou a skončia víťazne. Iní začínajú rýchlo, ale spomalia. Niekedy aj zakopnú a spadnú, ale napokon vstanú a prejdú cieľovou páskou. Potom sú ďalší, ktorí začnú, ale nikdy nedokončia.

Kto určuje, ako pobežíš preteky svojho života? Možno ťa prekvapí moja odpoveď: Ty. Boh ti dáva všetko, čo potrebuješ. Dáva ti všetku silu i prostriedky, ale je na tebe, aby si ich využíval. Boh za nás nebeží. No my bežíme preteky na Jeho slávu.

Je naozaj úplne na tebe, ako pobežíš preteky života. Ty rozhoduješ, či budeš meniť svet, alebo svet zmení teba. Krok tých, čo menia svet, neurčuje súčasná kultúra. Tí, ktorí menia svet, nasledujú Krista a vplývajú na svoje okolie viac, ako okolie vplýva na nich. Tí, čo menia svet, sú termostatom, nie teplomerom. Oni regulujú teplotu. Oni udávajú tempo. Sami rozmýšľajú.

Ukáž mi niekoho, kto číta Bibliu, robí, čo mu Boh povie, a nasleduje Ježiša, a ja ti ukážem rebela voči dnešnej kultúre. To je ten, kto mení svet.

Ak si spadol, ak si zakopol, vstaň a začni znovu bežať. Boh dáva druhé šance. Ešte stále môžeš dokončiť preteky.

https://www.harvest.org

Prečítané 678 krát Naposledy zmenené pondelok, 16 november 2020 23:13
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org