piatok, 20 november 2020 02:00

Aký je tvoj príbeh? - 20. november

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Prísne teda dbajte, ako obcujete, nie ako nemúdri, ale ako múdri.“ Ef 5:15

Minule sa ma ktosi opýtal, akú cenu má svedectvo kresťana, ktorý nikdy v živote nemal väčšie problémy. Napríklad, ak bol niekto v minulosti závislý na drogách alebo si odpykal nejaký čas vo väzení, a potom začal žiť pre Krista, považujeme to za veľké svedectvo. No niekto iný mohol žiť pomerne morálne. Snažil sa dodržiavať pravidlá. Ale tiež zistil, že potrebuje Boha. Uvedomil si, že potrebuje Spasiteľa, a uveril v Krista.

Obe svedectvá sú cenné. Na svete je mnoho rôznych ľudí. Nie každý sa vie vžiť do kože kriminálnika alebo človeka, ktorý bol závislý na drogách. Sú ľudia, ktorí ku ktorým najviac prehovorí svedectvo človeka, ktorý žil morálne a možno dokonca chodil do kostola.

Stručne povedané, toto je tvoje svedectvo ako kresťana: Predtým si bol stratený, no teraz si nájdený. Bol si slepý, ale teraz vidíš. Vtedy si smeroval do pekla, teraz ideš do neba. To je tvoje svedectvo a je dobré. Použi ho ako most, aby si sa podelil so svojou vierou.

Jedným z najväčších komplimentov, ktoré môže kresťan dostať, je, keď ľudia povedia: „Sledoval som ťa. Chcem vedieť, prečo si taký, ako si. Všimol som si tvoju radosť. Všimol som si tvoju cieľavedomosť. Všimol som si, ako sa namáhaš. Všimol som si, aký si milý. Si úprimný človek. Prečo si taký?“

Tu je správna odpoveď: „Je to pre moju vieru v Ježiša Krista.“ Potom sa podeľ o to, čo Boh pre teba urobil.

Každý kresťan môže svedčiť. Každý má svoj príbeh, ktorý má rozpovedať. Aj ty svedčíš a ľudia ťa pozorujú. Otázka znie: Vydávaš zlé alebo dobré svedectvo?

https://www.harvest.org

Prečítané 645 krát Naposledy zmenené štvrtok, 19 november 2020 23:16
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org