nedeľa, 22 november 2020 02:00

Radosť z budovania mostov - 22. november

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„… ale Pána, Krista, posväcujte v srdciach! Každému, kto by vás bral na zodpovednosť pre vašu nádej, buďte stále pripravení vydať počet, pravda, v tichosti a s bázňou…“  1Pt 5:15-16a

Jedného dňa nám priviezli vodu. Naše králiky mali práve mladé. Keď ten chlapík vošiel do garáže, kde ich máme, a zbadal všetky tie malé králiky, žasol. Kým vykladal vodu, znovu a znovu vyjadroval údiv – a pri tom používal Ježišovo meno.

Trochu ma to dráždilo, tak som si pomyslel, že to je dobrá príležitosť porozprávať sa s ním. Keď nasadal do dodávky, pristúpil som k nemu s pozvánkou na evanjelizačné večery SoCal Harvest.

„Viete, počul som vás dnes veľa hovoriť o Ježišovi,“ povedal som.

Vyzeral šokovane.

„Počul som vás povedať ,Ježiš‘ trikrát,“ pokračoval som. „Zjavne máte veľký záujem o Ježiša, však?“ Potom som mu podal pozvánku. „Toto podujatie bude celé o Ježišovi. Prečo sa neprídete pozrieť?“

Nikdy neviete, kedy sa naskytne príležitosť podeliť sa o vieru. Ako nám hovorí 1. list Petra 3:15: „Vždy buďte pripravení vydať svedectvo každému, kto sa opýta na dôvod nádeje, ktorá je vo vás, s tichosťou a bázňou.

Trochu sa to podobá na obhajobu na súde. Ale nemyslime si, že sme prokurátori, skôr svedkovia. Nie sme tu na to, aby sme ľudí ponížili alebo zahanbili. Sme tu, aby sme svedčili ohľaduplne a s úctou. Vždy je tu spôsob, ako vybudovať k niekomu most.

Zdá sa mi, že keď sa niektorí kresťania delia o svoju vieru, chcú len vyhrať spor. Ale cieľom nie je vyhrať spor, cieľom je získať dušu. Cieľom je postaviť most, nie ho spáliť. Ak chceš nejakú dušu získať, musíš byť príťažlivý.

https://www.harvest.org

Prečítané 628 krát Naposledy zmenené sobota, 21 november 2020 20:25
Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

www.harvest.org