streda, 25 november 2020 02:00

Len jedno je potrebné - 25. november

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Len jedno je potrebné. Evanjelium podl'a Lukáša 10:42

Božie slovo si musíš vryť do mysle. Tie slová musíš počúvať znovu a znovu, pretože v mysli veľmi ťažko zotrvávajú. Božie myšlienky nie sú naše myšlienky.

Myslíš si, že mnohé iné veci sú dôležité. Robíš to preto, lebo si neuvedomuješ, o čom je večnosť. Mysľou nedokážeš obsiahnuť čas, ktorý sa nikdy neskončí. Biblický opis pekla ťa napíria hrôzou, ale ty nedokážeš v pinosti pochopiť, aký hrôzostrašný je Boží trest. Pomyslenie na nebeskú blaženosť ťa naplňa radosťou a ty si uvedomuješ, že v nebi je sláva, ktorá d'aleko prekoná všetko, čo chápeš.

Ak by si poznal nekonečnú skutočnosť spôsobom, ako ju pozná Ježiš, bolo by ti úpine jasné, že existuje iba jedna, skutočne iba jedna nevyhnutná vec.

Na Božom súde nie je iba jedna ale dve možnosti. Na súde sa Boh všetkým neprihovorí rovnakým spôsobom. Niektorých nazve požehnaní, iných pomenuje prekliati.

Boží súd je večný Nedá sa zmeniť. Z toho dôvodu sú všetky ostatné otázky nepodstatné v porovnaní s Božím verdiktom o spasení a večnom zatratení.

V Božom kráľovstve to funguje tak, že musím ísť smerom, ktorý vedie k cieľu, ak ho chcem dosiahnuť. Ak chcem ísť do neba, musím ísť po ceste, ktorá ma tam zavedie.

Jedinou nevyhnutnou vecou pre spasenie je urobiť to, čo urobila Mária. Posadiť sa a počúvať Ježišove slová. Nesedela s kritikou na perách a nehodnotila situáciu. Nemyslela si, že je dôležitá. Zistila však, že Ježišove slová prinášajú blaženosť. Potrebovala ich počuť, aby prežila.

Len jedno je potrebné!

V živote Božieho dieťaťa je Pánove slovo najdôležitejšie. Bez neho sa k nebu nepriblížime, pretože práve Ježiš prináša Božie slovo. A bez Neho nie je spasenie.

Preto je len jedna vec, ktorú ty a ja musíme urobiť: musíme niesť následky skutočnosti, že treba len jedno. Musíme nechať hlavné miesto Božiemu slovu.

Prečítané 659 krát Naposledy zmenené utorok, 24 november 2020 23:29