pondelok, 30 november 2020 02:00

Nie si ponechaný na náhodu - 30. november

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

... poslal pred nimi muža, Jozefa, ktorého predali za otroka. Žalm 105:17

Zaujímalo by ma, či existuje aspoň jeden človek, ktorý si myslí, že to Boh poslal Jozefa do Egypta. Nepredali ho tam jeho bratia? Neodviedli ho do Egypta midjánski kupci a nepredali ho na trhu? Neobvinila ho Potifarova žena a nedala ho uväzniť? Nezabudol na neho pohárnik?

Áno, bolo to tak.

Kde bol Boh, ked' sa to dialo? Bol pri tom všetkom. Za všetkými vonkajšími okolnosťami bol Boh, ktorý skrze Jozefa zachránil svoj ľud pred hladomorom.

V živote čelíš mnohým vonkajším udalostiam. Zdá sa, že sú to nezvyčajné náhody, ale nie sú. Boh má zámer s tebou a aj so všetkými, ktorých sa skrze teba chystá požehnať.

Sú chvíle, ked' Božiu cestu nevidíme. Nevidel ju ani Jozef. On sa však pevne držal Božieho slova a práve skrze Božie slovo obstál v skúške.

Nemôžeš uhádnuť Boží úmysel, ale Boh sa zjavuje skrze Bibliu. Práve preto musíš venovať pozornosť tomu, čo je napísané. Má ti pomáhať, ked' ťa Boh vedie cez súženie a ťažkosti.

Je toho veľa, čo ti Boh môže vziať, ked' ťa vychováva. Nikdy ti však nezoberie svoje Slovo. Skrze Slovo ťa uisťuje, že všetky veci slúžia na dobro tým, ktorí milujú Boha.

Boh niekedy objasní svoje konanie, ešte kým žijeme. Jozef to zažil a aj mnohi iní to poznajú. Inokedy zas na tejto strane života nič nevysvetlí.

Čokoľvek Boh robí, či už jedno, alebo druhé, ty sa ako Božie dieťa musíš spoliehať na to, že nie si ponechaný na náhodu. Existuje nebeský Otec, ktorý vládne. Bezcitní a nemilosrdní bratia sú súčasťou Božieho plánu. Tak isto aj krivé obvinenie a uväznenie.

Musíš teda zostať na Božej ceste, aj kecľ to môže byť ťažké. Podriacľ sa Jeho vôli. Keď príde Jeho čas, znovu ťa vyvedie do otvorenej krajiny. Pre iných budeš požehnaním a budeš oslavovať Božie meno.

Prečítané 685 krát Naposledy zmenené piatok, 27 november 2020 00:31