streda, 02 december 2020 02:00

Blízko teba je slovo - 2. december

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

"Blízko teba je slovo, v tvojich ústach v tvojom srdci; to je slovo viery, ktoré kážeme." List apoštola Pavla Rímskym 10:8

Viera vyjadruje úplný a osobný vzťah dôvery k Pánovi Ježišovi. Aj s takouto dôverou je to podobné ako s ’bežnou dôverou’. Musí byť vytváraná a dávaná. Nemôžeme rozkazovať srdcu, aby v ňom bola dôvera.

Bežne sa nám stáva jedna vec. Stretávame ľudí, ku ktorým nedokážeme mať dôveru a hovoríme sami sebe: Musím sa už skutočne poriadne snažiť a skúsiť dôverovať tomuto človekovi. Ale to nepomáha.
Ak je naopak človek, ktorého sme stretli, taký, ktorý vzbudzuje dôveru na prvý pohľad, potrebujeme len trochu byť s ním, počúvať ho, vidieť ho a začneme mu dôverovať.
Takto presne je to aj s naším vzťahom k Pánovi Ježišovi. On skutočne vzbudzuje dôveru. Viera prichádza, keď sa na Neho pozeráme, keď Ho počúvame a skrze to sme s Ním.

Ale kde Ho nájdeme?

Vskutku pravdivú odpoveď skutočného kresťanstva nachádzame v tomto verši: "Ale spravodlivosť z viery takto vraví: Nehovor v srdci: kto vstúpi do neba? To jest Krista zniesť. Alebo: kto zostúpi do priepasti? To jest Krista vyviesť spomedzi mŕtvych. Ale čo hovorí Písmo? Blízko teba je slovo, v tvojich ústach a v tvojom srdci; to je slovo viery, ktoré kážeme." (R 10: 6-8)
Nerozmýšľaj o tom, či tu, či tam, či hore alebo dole nájdeš Pána Ježiša! On prišiel na zem z neba a vstal z mŕtvych. On je ’blízko teba’. Je v tom Slove, ktoré o Ňom hovorí!
Keď sa stretávaš so slovom o Pánovi Ježišovi, stretávaš Jeho samého. Vtedy vzbudzuje On sám dôveru v tvojom srdci!
Také jednoduché je to podľa Božieho Slova.

Prečítané 552 krát Naposledy zmenené utorok, 01 december 2020 23:32
Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.