sobota, 05 december 2020 02:00

On sa chce dostať do domácností - 5. december

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

"Toto znamenie v Káne Galilejskej bolo prvé, ktoré Ježiš urobil a vyjavil svoju slávu. I uverili v Neho Jeho učeníci." Evanjelium podľa Jána 2:11

Svoj prvý div učinil Pán Ježiš na svadbe. Premenil vodu na víno. Nie je to žiadna náhoda, že Pán Ježiš mal zjaviť svoju nádheru v novej domácnosti. Práve skrze domácnosť zasial nepriateľ hriech do sveta. (1 M 3)
Pán Ježiš prichádza do domácnosti so všetkou svojou silou a nádherou.

To, čo sa deje v domácnostiach, je úplne rozhodujúce pre ľudí a krajinu. Podľa Božieho Slova je domácnosť prvoradá a základná bunka spoločnosti. Preto nie je div, že nepriateľ chce zničiť domácnosť a Boží poriadok, ktorý sa jej týka. Všetka antikresťanská ideológia robí spoločnosť nadradenú a presadzuje, aby mala moc a vplyv na naše domácnosti. To je jeden z mnohých spôsobov, ktoré satan používa, aby pripravil cestu pre posledného antikrista.
Nebudeme sa tým ďalej zaoberať. Zdôraznime však, že je veľa nešťastných domácností. Mnohé páry začali svoje manželstvo zle. Ako sa hovorí, ’museli sa zobrať’. Základ pre obojstranne dobrý vzťah chýba, a tak je tým samozrejme poznačená celá domácnosť. Ale hriech a disharmónia sa dostali aj do mnohých domácností, kde sa to ’začalo dobre’.

Ježišov prvý div nám ukazuje, že On sa chce dostať do domácností a spraviť nemožné možným! Aj keď sa manželstvo začalo zle, to neznamená, že musí aj zle pokračovať. Ak sa do domácnosti dostalo v nejakej podobe zlo, nemusí sa ďalej rozvíjať. Ale je len jeden, kto to dokáže napraviť: Pán Ježiš Kristus!

Predstavte si, že by si to ľudia uvedomili! Ak máš aj ty nešťastnú domácnosť, vedz, že sa Pán Ježiš chce dostať dovnútra k tebe a k ostatným, chce nastoliť iný poriadok!
Dovolíš Mu to?

Prečítané 574 krát Naposledy zmenené piatok, 04 december 2020 23:16
Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.