streda, 09 december 2020 02:00

Ježišove znamenia - 9. december

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

"Keď Mojžiša a prorokov neposlúchajú, nedajú sa presvedčiť, ani keby niekto z mŕtvych vstal." Evanjelium podľa Lukáša 16:31

Keď Pán Ježiš učinil svoj prvý div v Káne Galilejskej, keď premenil vodu na víno, vyjavil svoju veľkosť a nádheru. Ale boli to len Jeho učeníci, ktorí v Neho uverili. Všetci, ktorí tam boli a videli, čo sa stalo, sa čudovali. Nemohli pochopiť, ako sa môžu diať také veci. Ale aj tak v tom nevideli Ježišovu nádheru a nepriviedlo ich to k viere v Neho.

Toto ukazuje, že divy a zázraky nie sú samé osebe ’dôvodom viery’, hoci to niektorí ľudia v dnešnej dobe tvrdia. Aj keby zosnulí veriaci vstali z hrobov a hovorili by ľuďom, aby sa obrátili, neuverí im nikto iný, len ten, kto Božie Slovo prijímal predtým. "Keď Mojžiša a prorokov neposlúchajú, nedajú sa presvedčiť, ani keby niekto z mŕtvych vstal", hovorí Pán Ježiš.

Keď Pán Ježiš chodil po Izraeli, veľa ľudí zažilo Jeho divy na vlastnej koži. Ale nie všetci boli napokon spasení. Napríklad z desiatich uzdravených malomocných oslavoval Boha len jeden.
Naopak všetci, ktorí počúvli Ježišove slová, boli spasení. A všetci, ktorí k Nemu prišli so svojimi hriechmi, boli spasení. (J 6:37) Len Božie Slovo vytvára vieru a dáva spasenie a spoločenstvo s Bohom!
Pre tých, ktorí uverili, sú divy Pána Ježiša znamením. Znamením toho, kto Pán Ježiš je a prečo prišiel na tento svet. Ježišove divy sú znamením toho, že On sám nám chce pomôcť v každej núdzi.
Aj v dnešnej dobe môže Pán Ježiš pomôcť človeku zázrakom, keď vidí, že je to potrebné. Ale nerobí to preto, aby sme boli zaujatí oslavovaním zázraku, ale preto, aby nám pomohol. Touto pomocou chce Pán Ježiš aj dnes zjaviť svoju nádheru tým, ktorí v Neho veria.

Prečítané 546 krát Naposledy zmenené utorok, 08 december 2020 21:16
Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.