štvrtok, 17 december 2020 02:00

Pravdivá vďačnosť - 17. december

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

"Za všetko ďakujte, lebo to je vôľa Božia pri vás v Kristu Ježiši." Prvý list apoštola Pavla Tesalonickým 5:18

Keď sa Samaritán vrátil späť k Pánovi Ježišovi, On sa ho spýtal: "A kde sú deviati?"
Zoberme si túto otázku symbolicky, ako ilustračný príklad. A kde sú deviati? Tí sú všade okolo, kde človek hľadá pomoc u Pána Ježiša a dostáva ju - ale potom Ho viac nepotrebuje.

Mnohí ľudia kričia k Bohu, keď sú v núdzi. A Pán ich počuje a pomáha im. On nás sám vyzval, aby sme na Neho volali v deň súženia. (Ž 50:15) Boh nám pomáha oveľa viac, ako si myslíme.
Ale hľadať Božiu pomoc, to nie je to isté, ako hľadať Boha samého!
Je to falošná láska k Pánovi Ježišovi, keď človek miluje Jeho dary a požehnanie, ale nezáleží mu na Ňom ani na spasení od Neho.
Preto musíme sami sebe položiť otázku: ako je to vlastne s mojím vzťahom k Pánovi Ježišovi? Čo v skutočnosti znamená pre mňa Pán Ježiš? Vzťah k Bohu je práve taký, aký je vzťah k Pánovi Ježišovi, nie iný.
"Kto nectí Syna, nectí ani Otca, ktorý Ho poslal." (J 5:23)
Ak chcem mať jasno vo svojom vzťahu k Pánovi Ježišovi, môžem sa celkom jednoducho spýtať: Ako je to s mojou vďačnosťou k Pánovi Ježišovi? Ctím si Pána Ježiša?
Pravdivá vďačnosť oproti Bohu je vždy v Pánovi Ježišovi Kristovi.

Pravdivá vďačnosť - to, že naozaj ctím Pána Ježiša - sa ukazuje nielen v tom, že ďakujem Bohu za všetky dobré veci, ktoré dáva, ale ukazuje sa predovšetkým v tom, že Mu ďakujem za všetko, čo sa mi nepáči a čo nemám rád!
Ak ďakujem za to, čo nemám rád, tak to nie sú dary, na ktoré je zamerané moje srdce, ale On sám, ktorý ich dáva! A to je svedectvo o viere, ktorá vedie ku spáse!

Prečítané 541 krát Naposledy zmenené streda, 16 december 2020 21:28
Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.