Konferencia EVS - Dobrý Boh - Prednášky, spoločenstvo, generácie spolu

#EVS2020

Spoločenstvo | Prednášky | Generácie spolu

1.-2. máj

vždy večer o 19:00

3. máj chcemviac.com

Konferencia #EVS Dobrý Boh – Slovo na nedeľu od Egila Ellinga nájdete na chcemviac.com

#EVS2020

Spoločenstvo | Prednášky | Generácie spolu

1.-2. máj

vždy večer o 19:00

Kreatívne poznámky k piatkovým prednáškam

Janči Máhrik – Dobrý Boh. Naozaj?

Slavomír Slávik – Nátan. Dávid. Dobrý Boh a ja.

Kreatívne poznámky k sobotným prednáškam

Danny Jones – Márnotratný syn

Stanislav Kaczmarczyk – Ježiš – stred dejín

Kreatívne poznámky k nedeľnej prednáške

Egil Ellingsen – Malé veci konané s láskou menia svet

V piatok a sobotu sme videli

Ak nechcete zmeškať náš ďalší obsah, prihláste sa na odber videí z nášho kanála na youtube.

Konferencia EVS 2020

Konferencia
EVS 2020

Je konferencia plná Slova – dobrej správy o Ježišovi. Rozhovory, kvalitné prednášky, semináre, zahraniční rečníci, dobrá káva, priatelia, rôzne generácie ľudí.

Prednášky

Spoločenstvo

Generácie spolu

 • konferencia EVS
  Rodinná atmosféra, skvelé koláče, jasné slovo, spájanie generácií, „staré piesne v podaní mladých”, stretnutia „raz za rok” :), predzvesť neba.
  Janka
 • Kaviaren konferencie EVS
  Naše deti sa radi zúčastňujú detského programu a vďaka tomu, že je o nich dobre postarané, si my rodičia môžeme nerušene popočúvať kvalitné prednášky.
  Lenka
 • EVS Band na konferencii
  Grafické spracovanie prednášok je super!
  Ján (15), Poprad
 • Rozhovory na konferencii EVS
  Prijal som duchovný pokrm a posilnenie do ďalších dní. Pokračujte a neprestávajte v tejto konferencii.
  Ján (41), Malý Čepčín
 • Michael Ots - kazatel na konferencii EVS
  Boli sme len krátko, ale oplatilo sa. Prijali sme povzbudenie do ďalšej práce a do života s Pánom Ježišom. Mám tiež veľa pozitívnych ohlasov od kamarátov zo zboru a z okolia. Krátke prednášky v sobotu večer sa veľmi páčili aj našim chlapcom. Ondrej (10r) si celý čas robil poznámky a celú cestu domov nám prezentoval svoje postrehy. Pýtal sa ma, či by sme na takéto konferencie nemohli chodiť častejšie.
  Marek (39), Stará Turá
 • Konferencia EVS
  Dobrý čas s priateľmi a veľmi sa mi páči spájanie generácií.
  Kristína (21), Púchov
 • Konferencia EVS
  Na každej konferencii cítim pôsobenie Ducha Svätého, Božie slovo hovorí každému do jeho života, či konkrétnej situácie.
  Elena (63), Bratislava
 • Konferencia EVS
  Uvedomil som si nanovo, že zápasy sú normálne...
  ...
 • Generacie spolu na konferencii EVS
  Takýto večerný program by som uvítala každý mesiac, resp. aspoň raz do mesiaca aj s chválami.
  ...

V online programe uvidíte

V online programe konferencie EVS uvidíte rôzny ľudí. Domáci aj hostia, z blízka aj z väčšej diaľky. Všetko preto, aby každý účastník mohol zažiť ten svoj moment premeny, inšpirácie a povzbudenia , svedectvom, pieseňou, Božím Slovom, ktoré každý z nich miluje, počuje a odovzdáva ďalej.

Danny Jones

Misionár, kazateľ.
Spolu s manželkou Clarou majú 8 detí. Slúžili 7 rokov v USA, 15 rokov na Slovensku, potom 10 rokov v USA a momentálne sú opäť už viac ako 2 roky na Slovensku. Založili organizáciu Sieť (terajšie TCKompas), stáli pri zakladaní Koncertov modlitieb a chvál, Campfestu, ACETU Slovensko, MREŽA (Srbskú mládežnícku sieť) a Josiah Venture, misijnú agentúru, ktorá podporuje vedúcich zborov v 13 európskych krajinách.

Egil Elling Ellingsen

Býva v Stavangeri spolu s manželkou Hildegunn a deťmi Elia, Frida a Alma. Sú súčasťou IMI kirken už 14 rokov. Od roku 2018 je Egil Elling hlavným farárom celého hnutia, ktoré vychádza z cirkevného zboru. Spolupracuje s cirkevnými zbormi v 14 krajinách, spolupracuje s hnutím mladých Impuls, a programom “Dobro”, ktorý túži inšpirovať cirkevné zbory a ľudí robiť malé veci s láskou a takto meniť svet. Vo voľnom čase behá a je fanúšikom FC Liverpool.

Ivan Eľko

Je generálnym biskupom ECAV na Slovensku. S manželkou Evou majú dve dospelé deti, Magdalénu a Adama. Všetci spoločne sú zapojení do služby v zbore. Za ústredné témy pre cirkev a kresťana dnes považuje tie, ktoré formulovala už prvá cirkev: kérygma – diakonia – koinónia, teda zvesť – služba – spoločenstvo. Priťahuje ho mnoho vecí, ale skutočnými záľubami zostávajú biblická teológia, turistika v slovenských horách a zabíjačkové špeciality.

Stanislav Kaczmarczyk

Je český evanjelický kazateľ a spisovateľ. Od roku 1962 pôsobí v kazateľskej službe, v roku 1974 mu bol komunistickou stranou odobratý štátny súhlas na prácu s mládežou a preto počas najbližších 8 rokoch pracoval ako vodič aj ako pomocník v tlačiarni. V roku 1983 sa znova dostal do služby farára. Má manželku, dve deti a veľký zápal pre Krista.

Ján Máhrik

Popri štúdiu počítačového inžinierstva na Žilinskej univerzite absolvoval biblickú školu na Moore Theological College, Sydney (Australia). Janči je poverený zakladaním a vedením novej cirkevnej komunity Cirkvi bratskej - Za kostolom - v Žiline.

Slavomír Slávik

Má za sebou TU Zvolen, EBF UK, Média a komunikácia Nórsko. Manžel, otec, kazateľ, manažér, komunikátor. Nerád sa háda, rád počúva iných. Rád pomáha druhým smerom hore.

Ján Brozman

Vyštudoval dve letecké školy a pracoval vo vojenskom letectve. V roku ho zvolili 2010 za starostu obce, kde pôsobí dodnes. Je generálnym dozorcom ECAV na Slovensku. Má rád lietadlá a lietanie, lebo najkrajší je pohľad z výšky na zem. Rovnako rád pracuje s ľuďmi.

Ondrej Kolárovský

Komunikátor, riaditeľ thinktank EVS. Pochádza z Bratislavy-Rače. Študoval teológiu na EBFUK v Bratislave, jeden semester aj na LTSP v USA. Pôsobil ako učiteľ, neskôr aj ako duchovný správca na ev. gymnáziu. Stál pri vzniku cirkevného zboru Košice – Terasa, cirkevnej škôlky, sociálno – misijného projektu Deti Afriky. Je šťastne ženatý a má 4 deti. Rád premýšľa o viere, živote a spoločnosti.

Martin Viglaš

Miluje technologické novinky, rád sa učí a skúša nové veci, pracuje v online svete - weby, analytika, SEO, sociálne siete. Je komunikátor, bloger, kazateľ, teológ. Chce niekedy zabehnúť maratón, je šťastne ženatý a má (zatiaľ) tri deti. Verí, že zmysel života sa neskrýva v chodení do práce, zveľaďovaní majetku, nezabudnuteľných zážitkoch ani v rodinných vzťahoch.

Andrej Velebír

Andrej Velebír - 27 rokov, manžel, worship líder, učeník Jeziša Krista. Miluje kávu s vysokou aciditou. Vyštudoval BIO-GEO na PF UPJS v KE. Obľubeným športom je futbal a nepohrdne súbojmi vo vedomostných hrách.

Vlado a Anna Galoví

Dlhé roky sa venujú práci s mladými v Prešovskom ECAV zbore. Túžba osláviť Hospodina svojím životom a nadšenie pre hudbu sa v ich manželstve napĺňa aj spoločnými chválami, či už doma v obývačke alebo v spoločenstve. Anna je psychologička, posledné dva roky sa však naplno venuje ich dcérke Hanke. Vlado pracuje ako dátový analytik a vlastne je analytik ako taký.

Program konferencie Dobrý BOH

Piatok večer – 1. mája 2020

}

19:00 - 20:00

Večerný online program

Sobota večer – 2. mája 2020

}

19:00 - 20:00

Večerný online program

Nedeľa ráno – 3. mája 2020 – BONUS

Egil Elling Elingsen – krátke zamyslenie a pozdrav

V online programe konferencie EVS uvidíte: Danny Jones, Egil Elling, Ivan Eľko, Stanislav Kaczmarczyk, Slavomír Slávik, Janči Máhrik, Andrej Velebír, Vlado a Anna Galoví, Ondrej Kolárovský, Ján Brozman, Martin Viglaš, Braňo Sadloň, Alena Popiková, Michal Findra, Miro Mudrák, Jany Šimočko, Lenka Izáková, Marek Hrivňák, Michal Fraňo, Peter a Libuška Synakoví, Ivana Argayová.

Aktivita pre deti počas programu

Keďže konferencia EVS je o spájaní generácií, nezabúdame ani na najmenších. Pripravili sme pre nich dve tematické omaľovánky + dve BONUSOVÉ, ktoré im môžete dať vyfarbovať počas toho, ako budete pozerať online program.
Tematické obrázky môžete po skončení programu využiť a porozprávať sa s deťmi príbehu, ktorý vyfarbovali.
Vyfarbené obrázky môžete odfotiť a zavesiť na svoj facebook / instagram spolu s hashtagom #evsgeneracie. Budúci týždeň niektoré vyberieme a odmeníme.

Na čo sa môžete tešiť?

Konferencia EVS je o kvalitných prednáškach a o viere ľudí, pre ktorých vekové rozdiely nie sú prekážkou. Stretnú sa tu deti, mladí, starší aj zrelí ľudia, ktorí sa delia o svoje skúsenosti, zážitky viery, ale aj zlyhania, ktoré potrebujú vyznať.

Pozeráte zadarmo

Žiadna registrácia. Stačí pozerať.

Detský program

Myslíme aj na najmenších. Pripravili sme pre nich malú aktivitu.

Spoločné stolovanie

Síce ho tento rok nezažijeme, ale chuťové poháriky si prepojiť na diaľku môžeme. Pozrite naše 3 recepty.

Doodling

Alebo kreslené poznámky. Kreatívne vizuálne spracovanie obsahu prednášok.

Spoločné stolovanie? Prečo nie?

Ak aj vám bude chýbať spoločné stolovanie počas konferencie, máme pre vás alternatívu. Nemôžeme byť spolu, ale môžeme variť rovnako. Pripravili sme pre vás v EVS 3 recepty, ktoré môžete vyskúšať počas tohto víkendu a spojiť naše chuťové poháriky aspoň takto – na diaľku.

Lievance, ktoré u nás všetci milujú

Raňajkový recept od Martina Viglaša
Už si ani nepamätám, kedy sme sa k tomuto receptu dostali, pamätám si len, že sme hľadali recept na naozaj dobré lievance. Tento mal najviac pozitívnych recenzií.

Jednoduché, rýchle barbarské lasagne

Rýchly obed od Ondreja Kolárovského
Je to jedno z prvých jedál, ktoré som sa naučil (alebo aj ešte stále nenaučil) robiť. Takto pripravené lasagne nám chutia oveľa viac ako tradične pripravované. Tiež je to rýchlejšie.

Ovocný cheesecake

Dezert od Ester Kolárovskej
Vždy sa tešíme na cheesecake, ktorý nám s láskou upečie dcéra. Tento nám zatiaľ chutil najviac. Vždy sa naň tešíme a väčšinou nevydrží do druhého dňa.

Prepojme sa príbehmi a fotkami

Nezabudnite svoje jedlá odfotiť odfotiť a zavesiť spolu s hashtagmi #jemespolu #jemesevs #evsrecepty #smevtomspolu #evs2020 na váš facebook alebo instagram, prípadne si pozrieť, kto sa spolu s vami zapojil do našich spoločných EVS stolovaní. V priebehu budúceho týždňa vyberieme niekoľkých z vás, ktorí od nás dostanú odmenu.

Z predchádzajúcich konferencií

Z minulých
konferencií

Niekoľko prednášok si môžete pozrieť aj tu, a všetky ostatné nájdete na našej webstránke chcemviac.com

Chcete priložiť ruky k dielu?

Pridajte sa k tímu dobrovoľníkov, ktorí nám pomôžu s prípravou online obsahu a šírením dobrej správy vo svojom okolí.

Knižná novinka Timothy Keller – Modlitba

Renomovaný pastor a autor New York Times bestsellerov skúma silu modlitby. Múdro a s hlbokými vhľadmi, ponúka biblické vedenie, rozoberá spôsoby, ako sa osobnejšie modliť a inšpiruje k tomu, aby sme si vytvorili modlitebnú prax.

Pri všetkých tlačidlách budete presmerovaní do nášho eshopu. Kniha bude pravdepodobne prvýkrát dostupá v tlačenej verzii počas konferencie #EVS 2020.

Odporúčame pre ďalší rast

idea-list.sk
chcemviac

Podporíte konferenciu #EVS 2020?

Podporíte konferenciu 
#EVS 2020?

Konferencia EVS je neziskový projekt. Online obsah konferencie bude dostupný pre všetkých. Náklady spojené s jej prípravou a realizáciou hradíme z dobrovoľných príspevkov mnohých darcov, fanúšikov a podporovateľov EVS.

Pridáte sa k nim aj vy?

NERegistrujte sa!

Tento rok sa stretneme ONLINEv Žiline. Konferencia bude prebiehať na internete – pripravujeme pre vás online obsah. Ubytovaní budeme vo svojich domácnostiach.
Prihlasovať sa nemusíte. Vidíme sa, počujeme sa, tešíme sa na vás.

Kontaktujte nás