fbpx

#EVS2024

#sedemdesiatkrát sedem

Spoločenstvo | Prednášky | Generácie spolu

3. – 5. máj

Divadlo Jonáša Záborského, Prešov

 

sedemdesiat

 

 

 

 

 

 

 

sedem

Konferencia EVS

Konferencia 
EVS

Je konferencia plná slova – dobrej správy o Ježišovi. Rozhovory, kvalitné prednášky, semináre, zahraniční rečníci, dobrá káva, priatelia, rôzne generácie ľudí.

Prednášky

Spoločenstvo

Generácie spolu

Vstup na konferenciu je voľný!

Prednášky z konferencie

Nestihli ste s nami byť naživo? Nevadí, pozrite si celý program zo záznamu.
 • Inšpiratívni hostia, zaujímavé témy prednášky, krásne chválové piesne. Organizátori sú neuveriteľní! Prekvapilo ma, že sa tu stretávajú všetky generácie a pre každého sa nájde niečo povzbudzujúce.
  Hanna
 • Konferencia je super. Stretla som tu plno známych ľudí a priateľov. S mnohými som sa zoznámila.
  Jana, Bratislava
 • Okrem zaujímavých tém aj veľmi moderné spracovanie, dizajn - paráda!
  Andrea
 • Na konferenciu EVS chodíme pravidelne už dlhé roky najmä kvôli duchovnému programu postavenému na Božom slove.
  Mirka a Janko, Bratislava
 • Ďakujem za kvalitné a inšpirujúce prednášky a zároveň za vytvorenie priestoru a atmosféry pre rodiny s deťmi, strednú i staršiu aktívne veriacu generáciu.
  Marcela
 • Výborní rečníci, povzbudivé slovo, blízkosť, úprimnosť vyjadrenia, jednota.
  Dávid
 • Ďakujeme za vašu službu, vzájomnú spoluprácu, ste inšpiráciou.
  Lucia, Bratislava
 • Děkuji za Slovo Boží, svědectví a povzbuzení na každý den. Diky všem, kteří pomáhali organizačně, finančně a hlavně modlitebně. PÁN VÁM ŽEHNEJ.
  Vladislav
 • Teším sa keď sa kresťania spolu stretávajú a povzbudzujú sa navzájom k nasledovaniu Pána Ježiša. Vďaka Bohu za každého služobníka s ochotným srdcom pracovať na vinici Pánovej.
  Erik, Očová

Rečníci a hostia

V programe konferencie EVS uvidíte rôznych ľudí. Domáci aj hostia, z blízka aj z väčšej diaľky. Všetko preto, aby každý účastník mohol zažiť ten svoj moment premeny, inšpirácie a povzbudenia svedectvom, piesňou, Božím slovom.

John Carson Lennox (online)

Emeritný profesor matematiky na Oxfordskej univerzite. Celosvetovo uznávaný bioetik a kresťanský apologét pôvodom zo Severného Írska. Napísal mnoho kníh o náboženstve, etike, vzťahu medzi vedou a Bohom a viedol verejné debaty s ateistami vrátane Richarda Dawkinsa a Christophera Hitchensa.

Sam Allberry (online)

Sam Allberry je pastor, apologét a komunikátor. Napísal viacero kníh, z ktorých niektoré vyšli aj v českom jazyku. Píše pre viaceré celosvetovo uznávané duchovné online magazíny ako The Gospel Coalition, Desiring God či Living Out.

Espen Ottosen

Pracoval ako informačný riaditeľ Nórskej luteránskej misie od roku 2003. V tejto funkcii sa často objavoval v diskusiách v národnej televízii a rozhlase. Píše eseje a články do rôznych nórskych novín. Vydal asi 20 rôznych kníh a brožúr v nórčine a španielčine. Bol spolu so svojou rodinou misionárom v Peru.

Curt Westman

Na Slovensko chodil vždy rád a často. Počas totality sem pašoval Biblie. 8 rokov pracoval ako riaditeľ medzinárodnej organizácie, Open Doors pre Škandináviu. Ako rád vraví, je pôvodom Švéd, ktorý žije v Nórsku a srdce má na Slovensku. Má rád kofolu a akýkoľvek zákusok (len to nehovorte jeho manželke).

Martin Pietak

Pastor v Českém Těšíně so skúsenosťou z akademickej pôdy, vyučujúci biblických kurzov, zástupca biskupa SCEAV.

Ľubomír Ďuračka

Vyrastal v kresťanskej rodine. Po ukončení štúdia teológie na EBF UK v Bratislave pôsobil 6 rokov v cirkevnom zbore Kšinná a od roku 2001 ako zborový farár v cirkevnom zbore Nové Mesto nad Váhom.

Slavomír Slávik

Riaditeľ EVS, teológ, komunikátor. Má za sebou TU Zvolen, EBF UK, Média a komunikácia Nórsko. Manžel, otec, kazateľ, manažér, komunikátor. Nerád sa háda, rád počúva iných. Túži po tom, aby Boží príbeh inšpiroval stále nových ľudí.

Ondrej Kolárovský

Pôsobil ako učiteľ i farár. V súčasnosti vedie projekt www.idea-list.sk. Je šťastne ženatý, má 4 deti a žije v Košiciach.
Zaujímajú ho otázky apologetiky, relevantnosti cirkvi a kresťanskej zvesti v dnešnej spoločnosti a všetko okolo Biblie.

Martin Viglaš

Otec a mažel. Teológ, komunikátor, problemsolver. Rád skúša nové veci. Chce čo najvernejšie nasledovať Ježiša a tak budovať základy pre budúce pokolenia.

Karl Johan Bjorge

Manžel a otec troch detí. Študoval žurnalistiku, teológiu, históriu, komunikáciu a svetonázory. Pracoval v rádiu, v Nórskej evanjelickej misii at tiež v IFES Nórsko. Momentálne je farárom Nórskej evanjelickej cirkvi.

Andrej Velebír a kapela

Manžel, worship líder, učeník Jeziša Krista. Miluje kávu s vysokou aciditou, minimalistickú hudbu s pekným vokálom. Vyštudoval BIO-GEO na PF UPJS v KE. Obľubeným športom je futbal a nepohrdne súbojmi vo vedomostných hrách. Hudobne sa realizuje v kapele Rijola.

SOLU Israel

Skupina mesiánskych Židov, ktorí sú priateľmi, rodinou a Ježišovými nasledovníkmi zároveň s vášňou pre uctievanie, modlitby, pôst a hlavne Ježiša.

Ich najväčšou túžbou je poznať a milovať Boha Izraela, ktorý sa zjavil v osobe Ježiša, celým svojím srdcom, dušou, mysľou a silou mocou Ducha Svätého a milovať tých, ktorí sú okolo nás. Ich hudobné klipy nájdete s titulkami aj na chcemviac.com

Martin Chalupka

Zborový farár v Prešove a zároveň senior Šarišsko-zemplínskeho seniorátu v ECAV. S manželkou Máriou majú tri deti. Študoval na EBF UK v Bratislave aj na teologickej fakulte v Lipsku.

Na čo sa môžete tešiť?

Konferencia EVS je o kvalitných prednáškach a o viere ľudí, pre ktorých vekové rozdiely nie sú prekážkou. Stretnú sa deti, mladí, starší aj zrelí ľudia, ktorí sa delia o svoje skúsenosti, zážitky viery, ale aj zlyhania, ktoré potrebujú vyznať.

program pre deti
dobrá káva
voľný vstup
online prenos
ilustrované prednášky

Kde?

Konferencia EVS chce byť blízko každému. Aj preto sme raz na západe, raz v strede a raz na východe. Počas rokov sa ustálili mestá ako Piešťany, Žilina a Prešov. Tento rok sa stretávame v poslednom menovanom.

Divadlo Jonáša Záborského Prešov

Adresa: Námestie legionárov , 080 01 Prešov.
Google maps: https://maps.app.goo.gl/uePHS3jDYvhu2os47

PROGRAM KONFERENCIE #EVS2024

Piatok večer – 3. máj 2024

}

14:00 - 18:45

Registrácia

}

17:00 - 18:45

Večera

Odpustenie prináša nádej

Rečník: Curt Westman, Nórsko

Sobota dopoludnie – 4. máj 2024

}

07:30 - 08:45

Raňajky

Škandál odpustenia

Rečník: Martin Pietak, Česko

Naliehavosť odpustenia

Rečník: Espen Ottosen, Nórsko

Prestávka s občerstvením

Každodennosť odpustenia

Rečník: Ľubomírk Ďuračka, Slovensko

Krása odpustenia

Rečníci: Sam Allberry, USA

}

12:30 - 14:20

Obed

Sobota poobede – seminár – 4. máj 2024

Seminár: Viera na lavici obžalovaných

Rečník: Espen Ottosen, Nórsko

Seminár: Izrael a Ježiš

Rečník: SOLU Israel, Izrael

Seminár: Cirkev v akcii

Hostia: Peter Synak, Bratislava – Legionárska
Ján Brozman, Obišovce
Slavomír Kušnír a Peter Urbanec, Prešov
moderátor: Stanislav Grega, Hybe

Vo viacerých cirkevných zboroch skúšajú nové formy, ako uctievať Pána Boha a osloviť súčasného necirkevného človeka. Traja z nich nám predstavia ich pokusy o alternatívne nedeľné stretnutia a budeme s nimi diskutovať o tom, čo, ako a prečo robia to, čo robia.
}

17:00 - 18:45

Večera

Sobota večer – 4. máj 2024

Večer hudby a svedectiev

Účinkujúci: SOLU Israel

Nedeľa dopoludnie – 5. máj 2024

}

7:30 - 09:00

Raňajky

Odpustenie prináša život

Rečníci:  Karl Johan Bjorge, Nórsko;  Ondrej Kolárovský, Slovensko,  Martin Chalupka, Slovensko

}

11:30 - 13:30

Obed

Registrácia na
ubytovanie a stravu je uzavretá.

Ak máte záujem o ubytovanie alebo stravu, napíšte na lydia@evs.sk.

Ubytovanie v hoteli nie je podmienkou účasti. Vstup na konferenciu je voľný.

Počas hlavných prednášok je pre deti zabezpečený program. Konferencia EVS 2024 sa bude vysielať aj naživo online na našom youtube kanáli EVS, kde nájdete záznamy aj z predošlej konferencie.

Z predchádzajúcich konferencií

Niekoľko prednášok si môžete pozrieť aj tu, a všetky ostatné nájdete na našej webstránke chcemviac.com

Večer hudby a svedectiev

V sobotu večer sa tešíme na hudobnú skupinu Mesiánskych Židov z Izraela SOLU. Ich hudbu si môžete vypočuť aj na chcemviac.com

Chcete priložiť ruku k dielu?

Pridajte sa k tímu dobrovoľníkov, ktorí budú slúžiť na konferencii v Prešove.

Nebudete môcť prísť do Prešova? Pridajte sa k tímu dobrovoľníkov, ktorí nám pomôžu s prípravou online obsahu a šírením dobrej správy vo svojom okolí.

Odporúčame pre ďalší rast

idea-list.sk
chcemviac

Podporíte konferenciu EVS?

Podporíte konferenciu
EVS?

Konferencia EVS je neziskový projekt. Online obsah konferencie bude dostupný pre všetkých. Náklady spojené s jej prípravou a realizáciou hradíme z dobrovoľných príspevkov mnohých darcov, fanúšikov a podporovateľov EVS.

Pridáte sa k nim aj vy?

Po kliknutí na tlačidlo budete presmerovaní na darovaciu stránku portálu darujme.sk.