fbpx

Minikonferencia EVS – ONLINE PRENOS

V prípade, že vysielanie neprebieha úplne plynulo, kliknite na tlačidlo nižšie.

Boli ste dnes večer s nami? Dajte nám vedieť, čo vás oslovilo, prípadne ako vám môžeme pomôcť na vašej životnej ceste ďalej rásť.
Každého, kto vyplní formulár zaradíme do žrebovania o balíček kníh z EVS v hodnote 50€.

Minikonferencia EVS

1. december 2023, 18:30
dvorana Starého kolégia, Prešov

4 hostia, hudba, zákusok a káva, priateľstvo;
Pekný večer nemusí byť len kino alebo divadlo

Hostia a témy

Na najbližšej minikonferencii nás čakajú štyria zaujímaví hostia. Budeme sa rozprávať o športe, žurnalistike, hudbe, a teológii. Tešíme sa na vás.

Lukáš Krivošík
Pochádza z Prievidze, vyštudoval Právnickú fakultu Univerzity Komenského. Pracoval ako redaktor časopisu .týždeň, kde mal na starosti rubriku Ekonomika a Klub. V spravodajskom portále Aktuality.sk, pôsobil ako komentátor. Je ženatý, má jedno dieťa a žije v Pezinku. Zaujímajú ho nezamýšľané dôsledky účelových ľudských konaní. Momentálne je redaktorom Konzervatívneho denníka Postoj.
DÁ SA MÉDIÁM EŠTE VERIŤ?
Čo vedie mladého človeka k tomu, aby sa stal novinárom? V čom novinári dnes zlyhávajú? Dá sa médiám veriť? Ako rozlišovať? Akým výzvam čelí hodnotovo zakotvený človek v novinárčine? Aké rady by dal čitateľom a aké budúcim novinárom?
dusan havrilla

Dušan Havrilla
Dušan je umelec celou svojou bytosťou. Vyrastal na U2, robí veľmi dobrú kávu a má srdce pre ľudí, ktorí sa dostali za mreže. V zákulisí írskych pubov strávil dva roky, a v tomto období tvoril svoj debutový sólový album Citadela. Projektu vdýchol nevšednú podobu, namiesto CD stavil na hudobnú knihu s QR kódom odkazujúcim na streamovacie služby i sociálne siete. „Mám rád poéziu aj vôňu knihy. Duša potrebuje telo a tak si môj album obliekol knihu. Samozrejme, s formátom, ktorý je veľkosťou podobný CD.“

JE HUDBA VÝŽIVNÁ?
Ako sa buduje duševná imunita? Aké dôležité vitamíny a látky obsahuje hudba? Na akých nezvyčajných miestach ich možno nájsť? 
Porozprávame sa o tvorení, cestovaní a zákrutách v hudbe. Dušan je od septembra je unikátnom KATEDRÁLA TOUR s komornými koncertami. Je možné, že kostol a obývačka majú niečo spoločné? 
Tadeáš Fazekaš
stavebný inžinier, ktorý pracuje ako projektant. 
Keď nepracuje, tak trénuje, preteká alebo chová domáce sliepky.
Ani sám nevie koľko športov má v obľube, no najaktívnejšie robí jeden, vlastne tri, v ktorom je bývalým reprezentantom Slovenska.
RYBIČKY, DUŠA A FORREST GUMP
Alebo aj 3 najznámejšie individualne športy. 
Všetko bez pauzy s dynamikou a rýchlosťou. 
To je triatlon. Ťažký ale krásny. Šport, ktorého popularita vysoko narastá. Prečo?  
Čo obnáša príprava, ako vyzerá samotný pretek a prečo triatlon nie je iba o plávaní, bicykli a behu?
lenka janotkova
Lenka Janotková
Alebo aj Lanaška, je farárkou, mamou 4 detí, manželkou jedného manžela. Má rada prírodu, ľudí, hudbu, bylinkovú záhradku a kváskovanie či angličtinu cez duolingo. Počas materských „dovoleniek“ vyštudovala prekladateľstvo a tlmočníctvo nemeckého jazyka, a to je tiež jedna oblasť, ktorej sa rada venuje. 
NAJLEPŠIE BAREFOOT TOPÁNKY?
V židovskej tradícii sa za určitých okolností vyzuli druhému topánky. Nebola to pekná scéna. Čo však, ak je na čase pozrieť sa na to, ako sú na tom naše vlastné topánky?

O minikonferencii EVS

Inšpiratívny večer plný slova a hudby. Štyri desaťminútové prednášky z rôznych oblastí popretkávané zaujímavými hudobnými vstupmi. Premýšľajúci ľudia. Inšpiratívne myšlienky. Otvorenosť a priateľstvo. Hľadanie zmyslu a významu okolo nás.

4 hostia
po 10 minút

Dobrá hudba

Zákusok a káva

Priatelia

Pozrite si upútavku

Registrácia & cena vstupenky

Počet miest na minikonferencii je obmedzený. Rezervujte si svoju stoličku v sále čo najskôr. Pre všetkých, ktorí nemôžu prísť naživo sme však pripravili aj ONLINE prenos.

Registrácia je ukončená.

Priatelia, prihlasovanie na minikonferenciu EVS 2023 je uzavreté. Tešíme sa na vás. Budeme streamovať aj naživo online prostredníctvom nášho YouTube kanálu.

Z predchádzajúcich minikonferencií

Ondrej Kolárovský

Láska je dobrodružstvo, ktoré nepotrebuje papier

Daniel Viglaš

Koľko stojí internet ZADARMO?

Marián Kaňuch

Ešte lepší život

Jozef Lupták

Violončelo + Beatbox

Miťo Bodnár

Mastering s Alžbetkou – rozhovor

James Evans Band

Journey home (pieseň)

Chcete podporiť minikonferenciu?

Minikonferencia je neziskový projekt. Ak sa vám minikonferencia páči, môžete ju podporiť jednorázovým, alebo pravidelným darom. Ďakujeme.

Po kliknutí na tlačidlo „chcem podporiť minikonferenciu“ budete presmerovaný na darovaciu stránku, ktorá beží na platforme darujme.sk. Prevod je chránený a zabezpečený.