Dobrovoľníci: Peter Urbanec - evs.sk

Dobrovoľník: Peter Urbanectechnická podpora konferencie, recenzie filmov chcemviac.com

Rozhovor vznikol v roku 2019.

Ako si sa dostal/-a k EVS?

Cez učeníctvo. Dušan Havrilla sa pred pár rokmi rozhodol starať o 14-ročného chlapca. EVS v tej dobe balilo svoje knihy do vianočných obálok a Dušan to dával celé dokopy. Myslím, že moja prvá skúsenosť s EVS bola, keď ma zapojil do toho balenia. Veľakrát sme sa potom stretávali na skupinke v EVS, kde som sa časom zoznámil aj so Slavom a Martinom.

Prečo si sa rozhodol/-a spolupracovať s Evs?

Na začiatku išlo hlavne o radosť z toho, že ma Dušan zapojil do vecí, ktoré on sám robil. Neskôr som sa stotožnil hlavne s víziou EVS spájať generácie. Verím veciam, ktoré robia, pretože prinášajú ovocie.

Čo je pre teba Evs?

Miesto, kde môžem rásť a kam môžem kedykoľvek prísť. Zároveň aj miesto (v zmysle ich kníh, chcemviac článkov, konferencií), na ktoré môžem bez strachu odkázať iných, ktorí Ježiša nepoznajú alebo chcú rásť hlbšie.

Ako slúžiš v Evs?

Zvykol som pomáhať na veľkých a malých konferenciách s projekciou, svetlami či livestreamom. Keď bolo miesto, pridal som sa k EVS a kapele, keď išli poslúžiť do nejakého zboru. Keď je treba, pomôžem aj s balením týchto infolistov. Sem tam napíšem recenziu nejakej filmovej novinky na chcemviac.com.

Odkiaľ pochádzaš?

Narodil som sa v Prešove, a tu som zatiaľ aj celý život.

Kde pracuješ / študuješ, čo momentálne robíš?

Veľa sa pohybujem medzi mladými v našom zbore. Učím sa, ako viesť na skupinke päť mladých chalanov za Ježišom. Spolu s tímom pripravujeme každý týždeň mládežnícke stretnutia. Snažíme sa budovať otvorené spoločenstvo, v ktorom mladí ľudia spoznávajú osobne Pána Ježiša. Popritom študujem štvrtý rok ekonómiu na Technickej univerzite v Košiciach.

Kam chodíš do zboru?

Som súčasťou ECAV Prešov.

Čo sa ti na EVS páči?

Na EVS sa mi páči, že sa usilujú prinášať kvalitný obsah. Keď im pošlem návrh recenzie, dajú mi spätnú väzbu. Vidia potenciál, na čom by som mohol ešte zapracovať, kde sa ešte posunúť. Páči sa mi, že hľadajú spôsoby, ako priniesť evanjelium ľuďom v dnešnej dobe. Je pre mňa povzbudzujúce, že trpezlivo, ale zároveň odvážne očakávajú potrebnú zmenu v cirkvi.

Čo by si na EVS zmenil/a, resp. čo sa ti nepáči?

Na konferenciách či vzdelávaní mi chýba väčší priestor pre chvály. Myslím, že v čase uctievania je veľký potenciál, keď sa stretne spoločenstvo. EVS kladie veľký dôraz na vyučovanie, čo je dobré, ale ja osobne by som trochu zmenil pomer 🙂

Chceš sa pridať
k našej službe?

Aktívne vyhľadávame spolupracovníkov a podporovateľov našej služby. Bez takýchto ľudí by sme nemohli robiť našu prácu. Ak sú vám naše ciele a práca sympatické, pridajte sa k nám.

konferencia EVS

Evanjelium nešírime sami

Pomáhajú nám mnohí dobrovoľníci a spolupracovníci. Tu sú niektorí z nich.

Bankové spojenie

IBAN: SK42 1100 0000 0026 6445 5015
SWIFT: TATRSKBX
KS: 0558
VS: 012020

Chcete dostávať zamyslenia emailom?

Kancelária Bratislava

Legionárska 4
(korešpondenčná adresa)
P.O.BOX 104,
814 99 Bratislava 1

Tel.: 0911 798 800
e-mail: lydia@evs.sk

Kancelária Prešov

Hlavná 137
(korešpondenčná adresa)
P.O.Box 147,
080 01 Prešov

Tel.: 0911 784 800
e-mail: evs@evs.sk