Božie zaopatrenie - 16. február - evs.sk

Zamyslenia

Božie zaopatrenie – 16. február
16. februára 2024
Play

„Zaopatrenia, a to ustavičného zaopatrenia, sa mu dostávalo od kráľa zo dňa na deň, po všetky dni jeho života.“ 2. kniha kráľov 25:30

Jójáchín bol skoro 38 rokov väznený v Babylone. Jedného dňa však pre neho odbila hodina slobody. Babylon dostal iného kráľa a ten Jójáchínovi odpustil.

Neviem, koľko rokov si bol diablovým zajatcom ty, ale viem, že je krutým pánom. Napriek zlatým sľubom končí jeho cesta vždy večným utrpením v pekle.

Ak patríš Ježišovi, kráľom tvojho života sa stal niekto iný. Odpustil ti a vedie ťa von z väzenia. Teraz sedíš pri Jeho stole a On sa o teba denne stará. Ale ty si sa chcel postarať sám o seba. Či si sa často nerozhodoval, že budeš dobrým a srdečným kresťanom? Ale nikdy nebudeš. Každý deň musíš žiť z Božej nezaslúženej milosti v Ježišovi. To je tvoj stav, pokiaľ si tu dolu.

Naozaj je to také zlé? Nie je to skvelé, že ťa Boh každý deň zahŕňa novou milosťou? Nie je vzácne, že nedokážeš vyprázdniť more milosti? „Kde sa rozmnožil hriech, ešte viac sa rozmnožila milosť.“ (R 5:20)

Túžiš byť ako tvoj Majster. Táto túžba udržiava svieži a zdravý kresťanský život. Dostaneš to, čo chceš. Stane sa to vtedy, keď uvidíš Ježiša tvárou v tvár a budeš ako On.

Smútok z vlastného hriechu a neschopnosti nesmie spôsobiť, aby si zabudol, že už žiješ pri Božom bohatom stole milosti. Neexistuje žiadny hriech, od ktorého by ťa Ježišova krv neočistila. Všetko, čo urobil, je pripísané tebe. Boh sa na teba pozerá tak, ako sa pozerá na Ježiša.

Boh nezadržiava svoje poklady. Každý deň ti bude pripomínať všetko, čo ti patrí. Počas svojej pozemskej púte budeš viac a viac chápať, čo znamená byť dieťaťom Kráľa. Práve preto je také dobré patriť Ježišovi. Ak Mu ešte nepatríš, mal by si vedieť, že aj tebe pripravil miesto pri svojom stole.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.