Chceme vidieť Ježiša - 16. november - evs.sk

Zamyslenia

Chceme vidieť Ježiša – 16. november
16. novembra 2021
Play

„Pane, chceme vidieť Ježiša!“ Evanjelium podľa Jána 12:21

K Filipovi prišli nejakí Gréci a povedali, že chcú vidieť Ježiša. Mnohí ich nasledovali, niektorí zo zvedavosti, iní aby o Ňom čo-to zistili. Niektorí prišli, lebo vedeli, že Ježiš je jediný, kto dokáže uhasiť smäd a nasýtiť hlad duše.

Jediné, čo ti môže pomôcť, je vidieť Ježiša. Zo všetkých strán ťa obklopuje pokušenie a nebezpečenstvo. Nemá zmysel obracať pohľad na všetky tie hrozné veci. Rovnako nie je nič platné pozrieť sa do vlastného vnútra a uvedomiť si svoje slabosti a bezmocnosť. Nie, musíš ísť k Ježišovi. To Jemu sa má otvoriť tvoje srdce.

Ako sa to stane?

Nestane sa to, keď budeš pracovať so svojou predstavivosťou a budeš sa snažiť vcítiť do Ježišovho utrpenia. Nestane sa to ani vtedy, keď sa budeš pozerať do svojho vnútra, aby si sa s Ježišom stretol cez mysticizmus a extázu. Nestane sa to, ani keď budeš stále dookola spievať tie isté refrény.

Ježiša nájdeš v Biblii. Božie slovo Ho vykresľuje pred tvojimi očami. Stretávaš Božieho Syna, skrze ktorého bolo všetko stvorené. Stretávaš Ho ako ľudskú bytosť. Stretávaš Ho na ceste k chorým, bezmocným a vyčerpaným ľuďom. Tiež stretávaš Ježiša ako zabitého Božieho Baránka, ktorý nás všetkých vykúpil pre Boha svojou krvou.

V Božom slove stretávaš Toho, ktorého jedného dňa uvidíš tvárou v tvár v sláve. Vstupuje do tvojho srdca s mocou svojej milosti.

Vtedy zažívaš podobnú skúsenosť ako učeníci, ktorí boli po Ježišovom vzkriesení za zatvorenými dverami zo strachu pred Židmi. Ježiš k nim prišiel a ukázal sa im. A zaradovali sa učeníci, keď videli Pána.

Vidieť Ježiša je jediná cesta k trvalej radosti. Je to tiež bezpečná cesta. Chod‘ po nej bez ohľadu na to, v akej situácii sa nachádzaš! Možno Ho uvidíš cez slzy; stále však platí: ak vidíš Ježiša, On dáva tvojmu srdcu hlbokú tichú radosť uprostred ťažkostí, bolesti a konfliktov.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.