Ježiš to chce - 20. november - evs.sk

Zamyslenia

Ježiš to chce – 20. november
20. novembra 2021
Play

„Pane, keby si chcel, mohol by si ma očistiť.“ Evanjelium podľa Matúša 8:2

Hriešnik zažije veľa prehier, kým príde chvíľa, keď Ježišovi povie: Pane, keby si chcel, mohol by si ma očistiť.

Najskôr sa snažíš hriech vysvetliť. Porovnávaš sa s inými a myslíš si, že nie si horší ako oni.

Nech je ako chce, pred Božou tvárou nemôžeš hriech ospravedlniť. On ťa vidí skrz-naskrz. Pozná hlboké zákutia tvojho srdca. Nič nečisté, čo sa tam nachádza, nie je pred Ním skryté.

Keď si to hriešnik uvedomí, začína bojovať, aby sa oslobodil od hriechu. Hriech sa ale nedá zmyť. Je ako malomocenstvo. Pochádza zvnútra, z najhlbšieho vnútra. Bez ohľadu na to, čo robíš, na koreň hriechu nedosiahneš. Vyráža z tvojho srdca — niekedy jedným spôsobom, inokedy iným.

Preto skončíš ako stratený človek. Jedného dňa sa budeš musieť postaviť pred Hospodinovu tvár a otvorene povedať: Chcem byť kresťanom, ale nezvládam to. Nedokážem sám seba očistiť.

Vidíš, že vyzeráš ako ten malomocný?

Boj, túžby ani úsilie nepomáhajú. Existuje len Jeden, ktorý nás môže zachrániť, a tým je Ježiš.

Pane, keby si chcel, mohol by si ma zachrániť! Zdá sa byť strašné, že to musím povedať, ale to nie je strašné. V skutočnosti je to pre teba len požehnanie. Keď si človek uvedomuje vlastnú biedu a úbohosť, pripravuje cestu pre Ježiša.

Ježiša môžeš uchopiť len prázdnymi rukami. Pokiaľ na svojej ceste bojuješ tak, že sa zdokonaľuješ, nepočuješ Ježišov hlas. Keď si však bezmocný, dokážeš počuť Jeho požehnané slová: „Chcem, buď čistý!“

Tri obyčajné slová, no v nich je ukrytá celá plnosť spásy. Len si predstav, Ježiš to chce! Nielenže chce, On naťahuje k tebe ruku a dotýka sa ťa.

Tak funguje záchrana. Ježiš prichádza k tebe. Dovoľuje, aby ťa prikryla a očistila Jeho krv. Budeš biely ako sneh. Vtedy ťa Boh vidí bez hriechu. Si Ježišova čistá a svätá nevesta.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.