Na Tvoje slovo - 12. august - evs.sk

Zamyslenia

Na Tvoje slovo – 12. august
12. augusta 2022
Play

„Odpovedajúc Mu, Šimon povedal: Majstre, celú noc sme sa namáhali, a nič sme nechytili; ale na Tvoje slovo spustím siete.“ Evanjelium podľa Lukáša 5:5

Existuje spojitosť medzi tým, keď sme sa márne namáhali a tým, keď sme spustili siete na Ježišovo slovo. Pokiaľ máme úžitok z vlastného úsilia, nezaoberáme sa slovom, ktoré povedal Pán Ježiš.

Božie dieťa často prechádza tou istou skúsenosťou ako Peter.

Dostávaš sa do nebezpečenstva a bojuješ. Noc je tmavá a zdá sa nekonečná. Nezáleží na tom, ktorú rybársku oblasť vyskúšaš, výsledok je rovnaký. Nemá zmysel hádzať siete iným smerom. Všetko je márne.

Vtedy si prekvapený, prečo Pán nepomôže. Prečo nezasiahne, keď Ho o to znova a znova prosíš?

Zabudol Boh na svoje sľuby?

Nie, nezabudol. Mlčí, aby ťa naučil nájsť v Biblii slová, na ktoré sa môžeš postaviť. Povedie ťa do svojich myšlienok, a tie sú oveľa vyššie ako tvoje.

Tomu, kto nič nechytil, je určené, že Boh dáva všetko. Keď vyschnú tvoje studne, Hospodin zosiela dážď z neba.

Najpožehnanejšie obdobia v tvojom kresťanskom živote sú časy, keď ťa vedie do bezpečného a pevného základu svojho Slova. Zažil si, že sa všetky ostatné základy otriasali. Ale jeden základ vydržal. Bol to základ, ktorý založil sám Boh. Predstav si, aké požehnanie zažil Peter, keď prvýkrát konal podľa Božieho slova!

Jeho život bol plný bojov a sporov. Bolo tam mnoho prehier. Ale cez to všetko ho Pán víťazne viedol k nebeskému cieľu.

Drž sa Božieho slova; priľni k nemu. Nech si iní hovoria, čo chcú. Nech prevládajú tvoje myšlienky a pocity.

Chcem, aby si vedel, že Slovo ťa podporuje v tom, čo sa zdá byť beznádejné. S Bohom nič nie je nemožné. On splní všetko prostredníctvom svojho Slova. Je pravda, že Božie slovo sa úplne naplní až v nebi. Ale to nie je také dôležité. Slovo stojí pevne. Ver mu, ži podľa neho a konaj podľa neho!

Dovoľ mu, aby ťa prenieslo do slávy!

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.