Nebude meškať - 4. október - evs.sk

Zamyslenia

Nebude meškať – 4. október
4. októbra 2022
Play

„Lebo ešte máličko, a príde Ten, ktorý má prísť, a nebude meškať.“ List Židom 10:37

Už nebudeš musieť dlhšie čakať. Ježiš príde o chvíľu. Nastane ráno, keď naposledy vstaneš z postele. Alebo príde večer, keď naposledy pôjdeš spať. Možno vtedy budeš myslieť na deň alebo noc svojej smrti. Prečo nechávame pre druhý príchod taký malý priestor? Ježiš nás vo svojom Slove uisťuje, že neváha so svojím príchodom.

Prijmi toto Slovo jednoduchou a úprimnou vierou.

Istota, že Ježiš príde čoskoro, prispieva k tomu, že máš slobodu neviazať sa na pozemské veci. Stará prirodzenosť sa ľahko nechá ovládať časnými vecami. Bez toho, aby si si to uvedomil, zariaďuješ si pozemské veci tak, akoby si tu mal byť naveky.

Ježiš ťa volá, aby si bol pripravený. Si pripravený, ak Ježiš príde pred najbližším východom slnka? Je niekto, komu by si mal odpustiť? Sú hriechy, ktoré by si mal vyznať?

Buď pripravený! Ježiš príde v hodinu, o ktorej sa nenazdáš. Kresťan, ktorý žije v Ježišovi, sa teší na Pánov príchod.

Pre Simeona bolo skvelé, keď mohol držať malého Ježiša v náručí. Ale bude omnoho slávnejšie, byť pozdvihnutý zo zeme a môcť sa stretnúť s Ježišom v oblakoch. Predstav si, že ťa Ježiš vezme do neba!

Ak budeš môcť zažiť druhý príchod a patríš k tým, ktorých On pozná, nikdy nezomrieš. Tvoje telo nebude zničené, aby ho nakoniec pochovali. V okamihu sa premeníš. Budeš ako Ježiš, pretože Ho uvidíš takého, aký je.

Taká je perspektíva Božích detí. Vo svetle toho sa všetko ostatné zdá byť bezvýznamné. Všetko, čo bolí, zaťažuje a utláča, bude trvať len malú chvíľu. Ježiš príde čoskoro. Potom už nebude bolesť ani strach. Vezme ťa za ruku a povedie ťa do slávneho nebeského kráľovstva.

Nedá sa robiť nič iné, len sa modliť: Príď, Pane Ježiši! Príď skoro!

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.