Radikálna premena - 5. október - evs.sk

Zamyslenia

Radikálna premena – 5. október
5. októbra 2022
Play

„A príduc k Ježišovi, videli démonom posadnutého, ktorý mal Légiu, sedieť oblečeného a pri rozume, i preľakli sa.“ (Mk 5:15)

V Amerike sú v uliciach nepokoje a v niektorých mestách sme boli svedkami priamej anarchie. Tí, ktorí slúžia v orgánoch činných v trestnom konaní, to nikdy nemali ťažšie ako teraz. Medzitým sa rodina naďalej rozpadá a rozčleňuje, čo je, mimochodom, koreňom väčšiny našich dnešných sociálnych chorôb.

Sociálne médiá nás mali zblížiť. Myslím si však, že v mnohých ohľadoch nás sociálne médiá rozdelili a odohnali od seba. Je to preto, že spoločnosť a kultúra si nevie poradiť s problémami, ktoré spôsobuje satan a hriech.

V ôsmej kapitole Evanjelia podľa apoštola Lukáša čítame o Ježišovom stretnutí s posadnutým človekom. Biblia nám hovorí, že tento desivý, zlovestný muž s nadľudskou silou sa potuloval po cintoríne, kričal a vyl. Aby toho nebolo málo, bol nahý. Všetci ho teda odpísali. Bol pomätený, v moci diabla.

V tomto príbehu vidíme pôsobenie troch síl: satana, spoločnosti a Spasiteľa. Čo urobil diabol pre tohto muža? Priniesol chaos, skazu a otroctvo. A čo pre tohto človeka urobila spoločnosť? Spoločnosť pre neho nemala odpovede, a tak ho spútala.

Ale to, čo nemohli urobiť reťaze, urobil Ježiš. Lukášovo evanjelium nám prezrádza: „Pásla sa tam na svahu vrchu veľká črieda svíň. I prosili Ho duchovia: Pošli nás do svíň, aby sme vošli do nich. A povolil im. Vyšli teda nečistí duchovia a vošli do svíň; i rútila sa asi dvojtisícová črieda svahom do mora a potopila sa v mori.“ (L 8:11-13)

Výsledkom bolo, že muž sa tak radikálne premenil, že ľudia nemohli uveriť, že je to ten istý človek. To, čo spoločnosť nedokáže, dokáže Ježiš.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.