Osamelosť - 10. august - evs.sk

Zamyslenia

Osamelosť – 10. august
10. augusta 2022
Play

„Duša mi túži, priam prahne po sieňach Hospodinových; srdce a telo mi plesá v ústrety Bohu živému.“ (Ž 84:3)

Osamelosť je jedným z najväčších problémov, ktorým dnes ľudia čelia. Je to jedna z najčastejších príčin samovrážd, ktoré sú momentálne tretím najväčším zabijakom študentov vo svete. Ľudia môžu zažívať rôzne druhy osamelosti. Jednou z najbežnejších je osamelosť v samote. Ďalšou je osamelosť v utrpení. Veľa ľudí zažíva osamelosť v spoločnosti alebo existuje osamelosť v smútku, vo vine a v úsudku.

Všetci z času na čas cítime, že nám chýba Boh. Niekto to nazval vesmírna osamelosť. Nevieme, čo to je. No robí to z nás nepokojných ľudí. Vidíme, že človek bol stvorený pre Boha; a bez Boha je osamelý. Ježiš však klope na dvere nášho srdca so slovami: „Chcem vstúpiť. Nechaj ma vojsť.“ On sa cez dvere netlačí. My ich musíme otvoriť a pozvať Ho dnu; keď to urobíme, On vstúpi, aby tam žil večne, a my už nie sme nikdy viac osamelí.

Modlitba dňa

Pane Ježiši, pamätám si mučivé dni bez Teba. Veď ma k osamelým ľuďom, ktorí tiež potrebujú zažiť radosť Tvojej spoločnosti.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.