Pokoj v Bohu - 20. október - evs.sk

Zamyslenia

Pokoj v Bohu – 20. október
20. októbra 2023
Play

„Len v Bohu utíši sa moja duša; lebo od Neho pochádza moja nádej.“ Žalm 62:6

Pre každého, koho duša nachádza odpočinok v Bohu, je pripravené neuveriteľné bohatstvo. Satan o tom vie. Preto sa všemožne snaží, aby si sa neutíšil v Bohu.

Snaží sa ti nahovoriť, že sa v Bohu nemôžeš utíšiť, kým sa nevyriešia všetky problémy, ktoré ti robia starosti. To však nie je pravda. Dávid a mnohí ďalší našli pomoc tak, že sa utíšili v Bohu uprostred bojov a útokov. Sám vieš, že v živote fúka vietor raz z jednej, inokedy z druhej strany. Málokedy je úplný pokoj.

Satan sa snaží zabrániť tvojmu utíšeniu aj ďalším spôsobom. Vždy, keď si chceš čítať Bibliu alebo sa modliť, napĺňa ťa množstvom nápadov a myšlienok.

Čo máš robiť?

Uprostred obáv a zápasov Dávid hovorí: „Len v Bohu utíši sa moja duša.“ Musíš povedať to isté.

Božie dieťa neovládajú pocity. Nie sú určené na to, aby ho ovládali. Čo Ježiš vykonal, trvá naveky. Zachránil tvoju dušu a priviedol ťa k Bohu. Tam stojí uprostred úzkostí, pochybností a neistoty.

Každý môže nájsť pokoj v Bohu. Tam nič neznamenajú sily tohto sveta ani ich obviňovanie. Ani diablove slová nič neznamenajú. Bol navždy zvrhnutý spred Božieho trónu. Už ťa viac nemôže obviňovať.

Pred Bohom sa tvoje oči upierajú na sediaceho na tróne. Vyzdvihol ťa zo záhubnej jamy a postavil tvoje nohy na skalu, ktorou je On sám. Boh ťa spravil neotrasiteľným.

Boh je tvoja spása. Keby to bolo na tebe, nikdy by si nedosiahol cieľ. Ale Boh ťa drží a On zvíťazí.

Boh je aj tvojím Ochrancom. Jeho ochranná a obraňujúca ruka ťa chráni uprostred všetkých životných vzostupov a pádov.

Tvárou v tvár Bohu preniká svetlo života do tvojej tmy a teba napĺňa nádejou a dôverou.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.