Boží oslobodzujúci rozsudok - 12. január - evs.sk

Zamyslenia

Boží oslobodzujúci rozsudok – 12. január
12. januára 2021
Play

Nieto teda teraz už odsúdenia tých, čo sú v Kristovi Ježišovi. List Rímskym 8:1

Z dobrého dôvodu je toto jeden z najznámejších veršov v Biblii. Si šťastný človek, ak si v tomto verši pevne zakotvil. Táto kotva ťa udrží v každej búrke.

Božie dieťa zažíva veľa obvinení v kresťanskom živote. Áno, pre mnohých sa neúspešný kresťanský život stáva bremenom, ktoré ich potopí. Veľmi dobre chápu, ako by mali žiť ako kresťania. Aj zápasia, aby boli šťastní a obetaví kresťania celým srdcom. Nikdy sa im to však nepodarilo. Duch je ochotný, ale telo slabé. Áno, v našej starej prirodzenosti je toľko zla, že je náročné ho prekonať.

Napadlo ti už, že verš v Liste Rímskym 8:1 napísal človek, ktorý v tomto boji zomrel?

V predchádzajúcej kapitole nás Pavol vedie do boja medzi starým a novým človekom. Je šokujúce čítať, čo píše. Zažíva, že keď chce konať dobro, zlo je stále s ním. Nerobí totiž dobré, ako chce, ale robí zlé, čo nechce. V zúfalstve kričí: „Kto ma vytrhne z tohto tela smrti?“

Takže nie si prvý, kto zistil, že boj byť úspešným kresťanom je beznádejný. V Písme sa však nachádza pomoc: „Nieto teda teraz už odsúdenia tých, čo sú v Kristovi Ježišovi.“

Pavol tu našiel pokoj. A nespočetne veľa kresťanov ho nachádza tiež.

Je možné, že ťa ostatní ľudia odsudzujú. Ak si však v Ježišovi, máš niekoho, kto to neurobí. Je Sudcom najvyššieho súdu. On ťa zbavuje obvinenia.

Boží oslobodzujúci rozsudok má základ v tom, že namiesto teba odsúdil niekoho iného. Boh dovolil, aby trest zasiahol Jeho milovaného Syna. Keď‘ Boh všetky tvoje hriechy preniesol na Jeho ramená, obvinil Jeho. Pre teba už neexistuje odsúdenie. Vďaka Ježišovi si slobodný V svojej chudobe si bohatý. Vďaka Nemu máš všetko.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.