Boh zaopatruje - 21. február - evs.sk

Zamyslenia

Boh zaopatruje – 21. február
21. februára 2019

„Vy ma nazývate Majstrom a Pánom, a dobre hovoríte, lebo tým som.“

(J 13:13)

Duch Svätý ťa nikdy nebude viesť v rozpore s Božím slovom. Ľudia hovoria: „Boh ma viedol k tomu, aby som to urobil. … Boh mi povedal to a ono…“  Pokiaľ nezistím, že je to v súlade s Božím slovom, tak som vždy trochu podozrievavý. Boh nás nikdy nevedie k tomu, aby sme urobili niečo, čo je v rozpore s Jeho slovom. Prorok Samuel raz povedal: „Poslušnosť je lepšia ako obeť.“ Písmo nás učí: „Keď niekto chce plniť Jeho vôľu, rozozná to učenie, či je z Boha,…“ Keď sa ocitneš v slepej uličke a nebudeš tušiť, ktorou cestou sa vydať, no budeš ochotný plniť Jeho vôľu, On ti ju zjaví. Svoju vôľu ukrýva len pred tými, ktorí prv než  Božie slovo poslúchnu, vyhľadávajú, čo sa Boh chystá povedať.  Buď poslušným kresťanom. Pamätaj, že „kde Boh smeruje, tam zaopatruje. Kde On vedie, všetko zvládne!“

Modlitba dňa

Nech správne rozumiem Tvojmu slovu, aby som sa vedel rozhodnúť podľa Tvojej vôle.

Billy Graham Evangelistic Association

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.