Skloň sa pred Jeho Slovom - 9. november - evs.sk

Zamyslenia

Skloň sa pred Jeho Slovom – 9. november
9. novembra 2023
Play

„A ten istý Duch spolu s naším duchom osvedčuje, že sme dietky Božie.“ List apoštola Pavla Rímskym 8:16

Máme v sebe niečo, čo nám stále hlási, v akom vzťahu k Bohu sme. Je to niečo nestranné, čo neberie ohľad na naše túžby a vôľu. Nazývame to slovami ako srdce, svedomie, svedectvo ducha, alebo inými výrazmi.

Kým stojíš proti Bohu, vieš to. Ak je nejaký nevyznaný hriech, alebo niečo hriešne, z čoho nechceš von, vtedy sa hlási svedomie.

V Božom Slove znamená svedomie to, čo človek vie o sebe pred Božou tvárou.

Ak si sa bezpodmienečne nesklonil pred Bohom, tak nemáš svedectvo ducha o tom, že si sa odovzdal Bohu. Môžeš sa modliť, čítať Bibliu, bojovať, byť v práci na Božej vinici, alebo robiť čokoľvek iné, čo patrí ku kresťanskému životu. Ale to nepomáha. Aj tak vieš, že stojíš proti Bohu.

Avšak od okamihu, v ktorom sa vzdáš svojho odporu voči Bohu a bezpodmienečne sa skloníš pred pravdou tak, ako ti ju ukazuje skrze svojho Ducha, dostávaš vnútornú istotu o tom, že si sa Bohu odovzdal.

Vtedy máš svedectvo vlastného ducha o tom, že si Božie dieťa!

Neskúšaj stáť proti Bohu! Skloň sa pred Jeho Slovom!

Nemusíš sa báť vyznať pravdu. Nech už vo svojom vo svojom svedomí nesieš hocičo, si s tým u Pána Ježiša vítaný!

On neočakáva, že sa oslobodíš od toho, čo ťa zväzuje, ale čaká len na to, aby si vyznal pravdu takú, aká je. On ťa prijíma a pomáha ti. 

Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.