Vyznať hriech - 16. august - evs.sk

Zamyslenia

Vyznať hriech – 16. august
16. augusta 2021
Play

„Ak vyznávame svoje hriechy, On je verný a spravodlivý, aby nám odpustil hriechy a očistil nás od všetkej neprávosti.“ 1. list Jána 1:9

Prečo ľudia tak málo vyznávajú hriechy? Je to preto, že existuje málo povedomia hriechu. Ak nepovažuješ hriech za hriech, nemá zmysel ho vyznávať. Chyby sa dajú napraviť. Čo si nemal urobiť, spravíš nabudúce inak. Chyby sa dajú napraviť. V podstate je to vlastná spravodlivosť, ktorá vždy chce hriech ospravedlniť. Slovo hriech je hrozné slovo. Zabíja vlastnú spravodlivosť. Preto nepriateľ duše chce, aby si si pre hriech vybral iné slovo. Chce ti zabrániť, aby si dal do poriadku svoje účty s Bohom. Nemôžeš byť oslobodený od hriechu, ktorý si neuznal za hriech, a preto ani nevyznal. Človek nepotrebuje pomoc iného, aby sa oslobodil, keď to zvládne sám. Preto máme toľko formálnych kresťanov. Nie sú vykúpení, lebo nedovolia, aby ich očistila krv Ježiša Krista. Vyčerpávajú sa márnymi pokusmi o vlastné vykúpenie. Nepoznajú radosť z milosti. Nepovažujú sa za požehnaných vďaka Ježišovi Kristovi. Ak si jedným z nich, je len jedna cesta, ktorou musíš ísť. Vedie do svetla, do svetla Božieho slova. Tam sa všetko nazýva pravým menom. Tam nájdeš, kto si. Odhalené budú nielen naše vonkajšie skutky a ich motívy. Na svetlo vyjdú aj hriechy dobre ukryté v tmavých zákutiach mysle. Musíš ten hriech vyznať. Nemôžeš už ďalej mlčať. Povedať Bohu celú pravdu sa pre teba stane nevyhnutnosťou. Z hĺbky srdca vychádza modlitba: „Bože, buď milostivý mne hriešnemu!“ V tejto situácii smieš počuť nádherné Pánovo slovo. Odvoláva sa na svoju spravodlivosť a uisťuje ťa, že tvoje hriechy sú odpustené a si očistený od všetkej neprávosti. Boh nemôže nikdy zabudnúť na Ježiša. Tvoj hriech bol odňatý a trest za teba vykonaný. Toto platí pevne dnes, zajtra aj naveky.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.