fbpx
3 dôvody prečo mám rád evernote

Napísal:

Martin Viglaš

tvorca webov, teológ, komunikátor

Prečítate za: 2 min.

 

Niektoré veci sú celkom jednoduché, ale dokážu zmeniť svet. Keď som si prvýkrát nainštaloval evernote, asi po dni som si povedal – wow, toto je naozaj dobré. Po týždni som si povedal, prečo som o tom nevedl skôr? A po mesiaci – ako som bez evernote vôbec dokázal žiť? 🙂 Trocha preháňam, ale ak je to program, ktorý používam denne, na 98% u mňa nahradil word (openoffice), a veľmi mi zjednodušil život. A dôvody? Tu sú:

 

1. Všetky texty na jednom mieste

Či si pripravujem tému na mládež, alebo píšem poznámky ku brainstormingu, nápady k webu, povzbudzujúce myšlienky, blogy, atď. to všetko mám na jednom mieste, nemusím si zakaždým otvárať nový dokument (ako vo worde, čo je mimochodom veľmi pomalé, veľmi otravné, a veľmi neprehľadné, ak niečo hľadáte a potrebujete rýchlo nájsť), a všetko viem vďaka super vyhľadávaniu veľmi ľahko nájsť.

2. Synchronizácia

Toto je fenomén poslednej doby, ale neverili by ste, aké užitočné môže byť to, že keď si napíšem tému na počítači, automaticky mi ju zosynchronizuje do mobilu či tabletu. Tým pádom mám svoje poznámky prakticky vždy pri sebe, a platí to aj obrátene. Ak ma niečo napadne v autobuse, alebo hocikde inde, zapíšem si to do mobilu a keď si večer zapnem počítač, mám to tam. Veľmi často využívam aj to, že evernote mi cez mobil umožňuje nahrať si čokoľvek ako audio záznam, a keď si takto nahrám napr. svoju tému, je to veľmi veľmi pohodlné.

3. Prehľadnosť a vyhľadávanie

Už som to spomínal pri jednotke. Evernote mi umožňuje všetky poznámky triediť, otagovať, a potom aj vďaka tagom veľmi rýchlo nájsť to čo potrebujem. Keď si pripravujem slovo na určitú tému, môžem vďaka tagom veľmi rýchlo prísť na to, aké myšlienky som už k danej téme povedal (a tiež kedy a kde) a na základe toho zistiť, že sa opakujem 🙂 Veľmi zaujímavou funkciou je aj to, že ak si urobím printscreen obrazovky a hodím to do evernote, ten je taký šikovný, že mi vie vyhľadať text aj v danom obrázku, čo môže byť niekedy veľmi užitočné.

Evernote podľa mňa využije každý, kto si píše poznámky (či už na prednáškach v škole, alebo na poradách, alebo len tak, keď vás niečo napadne), ale tiež každý kto pracuje s textom a slovom ako takým (spisovatelia, kazatelia), ale aj manažéri, ktorí potrebujú mať všetky informácie vždy po ruke, prehľadne roztriedené do jednotlivých zošitov.

 

A jasné. Zabudol som na kuchárov, ktorí si tu môžu triediť recepty, fotiť svoje jedlá, či hľadať inšpirácie cez aplikáciu evernote food.

Zverejnené: 13. marca 2013
Tagy:

Ďalšie články od martina

Loading RSS Feed