fbpx
na matrace

Napísal:

Martin Viglaš

tvorca webov, teológ, komunikátor

Prečítate za: 2 min.

 

Minulý víkend som zažil niečo, čo neprajem zažiť nikomu. Náš najmenší člen rodiny, alias Matej si jednoducho nevyberá miesto ani čas, a tak sa stalo, že na posteľnej deke sa objavili dva maličké fľaky. Všetko by to bolo v pohode, keby tie mikro-fľaky nepresiakli aj na matrace. O to horšie, že sme boli u mojich rodičov, a tie matrace sú kúpené tohto roku (a vrchný poťah, sa nedá jednoducho odopnúť a vyprať).Bežný človek by si tie fliačky možno ani nevšimol, ale keďže sme to nechceli nechať len tak, začali sme spolu s Evkou čistiť. A to bol kameň úrazu.
Z mikro-škvrny sme zrazu vytvorili niečo, čo by neprehliadol ani jednooký drak. Jednoducho – obrovský fľak. Povedali sme si, že možno sme mali nesprávny prostriedok, tak som šiel do obchodu a kúpil niečo na škvrny. Evka počas týždňa pokračovala v čistení, ale nič nepomáhalo. Nakoniec sme si v sobotu povedali, že sa o vyčistenie ešte raz pokúsime. Strávili sme pol soboty drhnutím matracov – dali sme do toho všetky svoje sily, ruky nám šli odpadnúť, ako sme to drhli, no výsledok – škvrna sa len zväčšila. Neviete si predstaviť to zúfalstvo, keď viete, že vás čaká ešte hodina drhnutia, ktorá nebude mať žiaden význam, lebo – lepšie to už nebude.
A tak mi napadlo. Toto môže byť obraz môjho života. Celý život sa môžem o niečo snažiť, bojovať, dať do toho úplne všetko, a potom na konci zistím, že to nemalo zmysel, a že je to ešte horšie ako na začiatku. Nechcem si ani predstaviť ten pocit – resp. to, že v sobotu som zažil len úplne maličký zlomok z toho pocitu.
Postaviť sa pred Boha v ten deň, a zistiť, že to všetko bolo úplne zbytočné – och – nechcem to nikdy zažiť. Ísť do vecí celým srdcom a naplno nie je zlé. Ale myslím, že je dôležité, do čoho investujem celý svoj život a nadšenie. Pretože matracový zážitok nikomu neprajem.

O čo sa v živote snažíš? Aký význam to má z dlhodobého hľadiska (z hľadiska večnosti?)? Píšte do komentárov.

Každý autor komentáru bude zaradený do súťaže o najnovšiu knihu z EVS – Falošní bohovia (Timothy Keller). Čím viac komentárov, tým viac sa zvyšuje vaša šanca na výhru. Šťastného výhercu vyžrebujem náhodným spôsobom tak, aby vám kniha stihla prísť do vianoc.

Zverejnené: 8. októbra 2012
Tagy:

Ďalšie články od martina

Loading RSS Feed