fbpx
Zabudnutá sila spoločenstva #3

Napísal:

Martin Viglaš

tvorca webov, teológ, komunikátor

Prečítate za: 2 min.

 

Toto je tretí blog na tému zabudnutá sila spoločenstva.

3. spoločenstvo má veľkú silu pomôcť

Ak je predchádzajúci blog vporiadku jednotlivci v rámci spoločenstva by si mali vedieť pomôcť a vystačiť si pomaly so všetkým, čo majú.
Avšak Pán Ježiš nás posiela za stratenými, a preto verím, že spoločenstvo má pomáhať. A dokáže pomáhať oveľa efektívnejšie a účinnejšie ako jednotlivec.

príklad: Ak príde nejaká živelná pohroma, jednotlivec sa môže aj roztrhať, ale nedokáže zabezpečiť to, čo dokáže už spoločenstvo 20 rodín. Každá z nich dokáže poskytnúť nocľah, jedlo, a základný prístrešok pre minimálne ďalších 2 ľudí (aspoň na určitý čas), a to znamená 40 ľudí zachránených predtým, aby ostali bez pomoci, alebo na ulici.

Spoločenstvo nasledovníkov Pána Ježiša sa dokáže k takýmto veciam zmobilizovať veľmi rýchlo a veľmi efektívne, a môže tým slúžiť svojmu okoliu, a ukazovať svojim konaním na Pána Ježiša.

Množstvo tých, čo uverili, bolo jedno srdce a duša a nikto nepokladal za svoje nič z toho, čo mu patrilo, ale všetko mali spoločné. Apoštoli s veľkou mocou vydávali svedectvo o zmŕtvychvstaní Pána Ježiša a na všetkých spočívala veľká milosť.

Skutky 4:32,33

 Mám však dojem, že to nefunguje. Minimálne vo svojom spoločenstve ešte vidím veľké rezervy. Asi sa treba pohnúť ďalej. Začať naozaj konať a prestať už o tom iba vypisovať a rozprávať.

Ako to vidíte vy? Píšte do komentárov.

Najnovšiu knihu z EVS – Falošní bohovia (Timothy Keller) získava na základe náhodného výberu tretí komentár v poradí (rátal som od najstaršieho) a teda Jany Havrila. Knihu doručím do Vianoc.

Snimka obrazovky 2012-12-07 o 9.11.22

Zverejnené: 17. decembra 2012
Tagy:

Ďalšie články od martina

Loading RSS Feed