Ako budeš žiť? - 1. september - evs.sk

Zamyslenia

Ako budeš žiť? – 1. september
1. septembra 2023
Play

„Ježiš povedal: … a uvidíte Syna človeka sedieť na pravici Moci a prichádzať na nebeských oblakoch.“ Mk 14:62

Žijeme v pesimistickom svete. Žiaden kresťan však podľa Biblie nemá právo vyhýbať sa prekážkam, zúfalo zalamovať rukami a umárať sa myšlienkami, čo má robiť pri pohľade na súčasný stav vo svete. Biblia hovorí, že uprostred prenasledovania, zmätku, vojen a zvestí o bojoch sa máme vzájomne utešovať poznaním, že náš Pán Ježiš Kristus prichádza späť s víťazstvom, slávou a majestátom. Keď sa v noci ukladám do postele, častokrát si pomyslím, že Kristus môže prísť skôr, než sa zobudím. Niekedy keď sa zobudím a pozerám na svitanie, domnievam sa, že možno práve to je deň, keď príde On. Veď nám kresťanom odkázal, aby sme boli pripravení, lebo „Syn človeka príde v hodinu, o ktorej sa nenazdáte!“ (Mt 24:44) Myslíš, že Kristus príde dnes? „Pravdepodobne nie,“ povieš. Môže však prísť práve v taký deň. Aký slávny čas stretnutia to bude, keď Ním budeme vytrhnutí!

Modlitba dňa

Ježiš, ďakujem Ti za nádej, že aj dnes sa môžem tešiť na osobné stretnutie s Tebou.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.