Ako môžu byť ťažkosti nápomocné - 9. máj - evs.sk

Zamyslenia

Ako môžu byť ťažkosti nápomocné – 9. máj
9. mája 2022
Play

„Ak hovoríme, že nemáme hriech, sami seba klameme a nie je v nás pravda.“ (1J 1:8)

Predstav si, že by Boh niekomu povedal: „Budúci rok ťa zabezpečím. Dám ti viac peňazí, než za rok dokážeš minúť, takže sa nebudeš musieť trápiť financiami. Budeš dokonale zdravý. Nebudeš mať žiaden konflikt či problém.“

Kedy si myslíš, že by sa daný človek Bohu najbližšie ozval? Pravdepodobne o rok.

Na Bohu sa stávame závislými práve preto, že nás stretávajú výzvy, ťažkosti alebo nemáme naplnené svoje potreby. Veci, ktoré nemáme radi, môžu byť v skutočnosti veci, ktoré nám pomáhajú.

Do nášho života vstupuje bolesť a privádza nás k Bohu, ktorý nám na našu bolesť dáva riešenie. Bolesť môže byť nástrojom, ktorý nám umožňuje vidieť našu skutočnú potrebu Boha. Bolesť nemáme radi, dostáva nás však k Bohu, ktorý ju môže odstrániť.

Keď prichádzame k Pánovi a vo svojom živote máme hriech, vraví: „Potrebuješ spraviť nasledovné. Potrebuješ vyznať svoj hriech.“ Ako nás učí 1J 1:9: „Ak vyznávame svoje hriechy, On je verný a spravodlivý, aby nám odpustil hriechy a očistil nás od všetkej neprávosti.“ Vyznať je slovo, ktoré znamená „súhlasiť.“

Súhlasíme s Bohom a vidíme náš hriech taký, aký je. Neospravedlňujeme ho. Neracionalizujeme ho. Priznávame ho. Preberáme zaň zodpovednosť.

Existuje veľa spôsobov, akými sa môže hriech infiltrovať do našich životov. Práve preto potrebujeme svoje hriechy vyznávať pravidelne. Čím viac budeme duchovne rásť, tým viac si budeme uvedomovať, že duchovne rásť potrebujeme. A čím viac vidíme Ježiša, tým viac vidíme, ako sa mu nepodobáme.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.