Sila slov - 10. máj - evs.sk

Zamyslenia

Sila slov – 10. máj
10. mája 2022
Play

„Podobne aj jazyk: je malý úd, ale chváli sa veľkými vecami. Ajhľa, aký malý oheň, a akú veľkú horu zapáli!“ (Jk 3:5)

Existuje jeden príbeh anglickej ženy, ktorá prišla za svojím vikárom s nepokojným svedomím. Vikár vedel, že žena je notorická klebetnica – ohovorila takmer každého v dedine. „Ako to môžem napraviť?“ úpenlivo prosila. Vikár jej poradil: „Ak si chcete upokojiť svedomie, zoberte tašku husacieho peria a položte jedno na verandu každého človeka, ktorého ste osočili.“ Keď to urobila, vrátila sa k vikárovi a povedala: „To je všetko?“ „Nie,“ odpovedal múdry služobník, „musíte teraz ísť, pozbierať všetky pierka a priniesť mi ich naspäť.“ Po dlhom čase sa žena vrátila bez jediného pierka. „Vietor ich všetky odfúkol,“ povedala. „Drahá žena,“ odvetil vikár, „rovnako je to s klebetami. Nemilé slová nám veľmi ľahko vypadnú z úst, ale nikdy ich už nemôžeme vziať späť.“

Modlitba dňa

Nech moje slová o druhých sú vyrieknuté v duchu Tvojej milujúcej dobrotivosti, Otče.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.