Boží pokoj - 24. jún - evs.sk

Zamyslenia

Boží pokoj – 24. jún
24. júna 2023
Play

„Môj ľud bol strateným stádom; ich pastieri ich zavádzali, viedli ich do vrchov, putovali z vrchu na pahorky, zabudli na miesto svojho odpočinku.“ Jeremiáš 50:6

Zabudol si na miesto svojho odpočinku?

Vieš, aké je to, keď telo nedostane potrebný odpočinok. Stávaš sa napätý, prchký a znepokojený. Ak to trvá dosť dlho, nikde nevieš nájsť odpočinok. Ak zabudneš na duchovné miesto odpočinku, dôsledky sú omnoho vážnejšie. Najprv si nepokojný, potom prijímaš všetko nové v nádeji, že ti to pomôže. Neskôr sa staneš depresívnym a zúfalým. Najradšej by si celé kresťanstvo hodil cez palubu.

Niekedy sa obrátiš k vrchu; je obrovský a rozľahlý. Inokedy sa obrátiš k pahorku; nevyzerá, že by ti mal čo ponúknuť. V oboch prípadoch sa vyberieš cestou Izraelcov. Obrátiš sa na bohov, ktorí ti nedokážu pomôcť.

Existuje len jeden Boh, ktorý ťa nikdy neopustí. Dal ti jediné miesto odpočinku. Je to Golgota. V Ježišovom vykúpení nájdeš pokoj.

Keď tvoje srdce našlo pokoj pod krížom s Ježišom, znova si sa narodil. Obrátil si oči k svojmu Zástupcovi. Oslobodil ťa spod bremena hriechu a do duše ti vložil radosť zo spásy.

Zabudol si na miesto svojho odpočinku?

Tvoja myseľ naň nezabudla. Pamätáš si, čo sa stalo na Veľký piatok, a nezabúdaš, čo znamená kríž.

Napriek tomu zabudlo tvoje srdce na miesto odpočinku? Naozaj odpočívaš v Ježišovom dokončenom diele?

Ak žiješ s Ježišom už mnoho rokov, je pre teba požehnaním nájsť si cestu späť k miestu svojho odpočinku. Skutočne si potrebuješ odpočinúť od všetkého okolo teba. Hriech sa pevne drží aj na tom najlepšom v tebe. Preto nemôžeš byť spokojný s ničím.

Je však jedna činnosť, ktorá je dokonalá. Môžeš si dovoliť stratiť sa v nej. Čím viac ju robíš, tým hlbší pokoj ti Pán dáva do duše. Si uzdravený Ježišovými ranami. To platí aj dnes. A Boží pokoj plní tvoju myseľ, keď odpočívaš na skale zmierenia.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.