Čistý chodník - 21. marec - evs.sk

Zamyslenia

Čistý chodník – 21. marec
21. marca 2024
Play

„Ako zachová mladík svoj chodník čistý? Keď bude zachovávať Tvoje slovo.“ Žalm 119:9

Žiť čistým životom, to nie je nijaká samozrejmosť ani pre mladých, ani pre starých. Ale ten, kto sa v rokoch mladosti zachoval čistý, získava niečo pre celý život.

Mnoho mladých sa teda pýta: ako zvíťazím nad svojím hriechom? Ako dokážem žiť čistý život?

Odpoveď, ktorá je im daná, je často takáto: Modli sa k Bohu o silu! Nedokážeš to z vlastnej sily, ale keď ti Boh dá Jeho silu, tak sa to určite podarí.

Ale toto nie je správna odpoveď.

Mnohí sa modlia o silu, ale pokušenia sú len silnejšie a silnejšie a končí to pádom. Potom prichádza strata odvahy a zneistenie. Človek sa nevie pohnúť ani dopredu, ani dozadu a začína sa pýtať, ako to vlastne s jeho vzťahom k Bohu je.

Ak prežívaš neistotu, pozri sa do Božieho Slova a zisti, kde je chyba.

Keď sa pýtaš, ako zvíťaziť, ako žiť čistý život, Boh odpovedá: Deje sa to len vtedy, keď sa držíš Jeho Slova. To, čo nám pomáha v pokušení, je obrátenie svojho zraku na Božie Slovo. Je to Božie Slovo, ktoré víťazí nad našimi pokušeniami.

Ak zameriaš svoj pohľad na Božie Slovo, zameriaš ho na Pána Ježiša. Je to tá istá vec. Keď bojujeme proti hriechu, sme vyzvaní hľadieť na Pána Ježiša. (Žid 12:1–2)

V pokušení sa o boji rozhodne podľa toho, či obrátime svoj pohľad od pokušenia na Božie Slovo, na Pána Ježiša!

Skrze to zachová mladík – či starec – svoj chodník čistý!

Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.