Čistý srdcom - 2. august - evs.sk

Zamyslenia

Čistý srdcom – 2. august
2. augusta 2022
Play

„Ten, kto chodí v spravodlivosti… ten bude bývať na výšinách…“ (Iz 33:15,16)

Správať sa čisto takisto zahŕňa úprimnosť a čestnosť v správaní voči svojim blížnym. Kresťana by v jeho susedstve či na pracovisku mali poznať ako úprimného človeka, ako človeka, ktorému sa dá dôverovať. Ježiš vyhlásil: „Blahoslavení čistého srdca.“ Chceš byť šťastný? V poriadku, aplikuj toto blahoslavenstvo na svoje srdce. Osvoj si ho.

Čistí srdcom sú iba tí, ktorí poznajú, čo znamená byť nanajvýš šťastný. Ich srdcia sú pred Bohom čisté a výsledkom toho je, že sú čisté aj pred blížnymi. Sú šťastní, pretože v Bohu majú svoje všetko, a tak ľuďom nezávidia ich pozemský majetok. Sú šťastní, pretože nezávidia uznanie iných ľudí. Pretože nie sú nikoho nepriateľmi, žiadneho človeka za nepriateľa nepovažujú. Výsledkom je pokoj s Bohom a so svetom.

Modlitba dňa

Odpusť mi, Pane, moje srdce má ďaleko k čistému. Vyznávam Ti všetky moje najvnútornejšie myšlienky.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.