Hodnota času čakania - 21. január - evs.sk

Zamyslenia

Hodnota času čakania – 21. január
21. januára 2022
Play

„Ale tí, čo očakávajú Hospodina, dostávajú novú silu, vznášajú sa na krídlach ako orly, bežia, a neslabnú, chodia, a neustávajú.“ (Iz 40:31)

Bolo obdobie, keď si musel ísť do videopožičovne a objednať si videokazetu, ak si si chcel pozrieť nejaký film. Zvyčajne bola na kazete poznámka: „Buď taký láskavý a pretoč kazetu naspäť.“ Potom prišla DVD technológia, a tak si už viac nemusel pretáčať kazety. Neskôr prišiel Netflix a svoje prenajaté DVD-čka si dostal mailom. Teraz si môžeš jednoducho prehrávať filmy, ktoré chceš pozerať.

Dnes nemusíme čakať takmer na nič. Stačí jeden klik a film sa prehráva. Všetko prichádza rýchlo. Kultúre zvyknutej na okamžité uspokojenie je koncept čakania vzdialený. Biblia nám vraví: „Ale tí, čo očakávajú Hospodina, dostávajú novú silu, vznášajú sa na krídlach ako orly, bežia, a neslabnú, chodia, a neustávajú.“ (Iz 40:31)

Po tom, čo Nehemiáš počul, že múry Jeruzalema boli zbúrané, prešli štyri mesiace. Predtým, než kráľovi predniesol svoju otázku, čakal: „Povedal som kráľovi: Ak sa kráľovi páči a ak je tvoj služobník milý pred tebou, pošli ma do Judska, do mesta hrobov mojich otcov, aby som ho vybudoval.“ (Neh 2:5)

Nehemiáš strávil viac času modlením než budovaním. Niekedy ti Boh dá nápad. Načasovanie však predstavuje všetko. Musíš čakať na správny okamih, aby si išiel na ďalšie miesto. Napriek tomu však väčšina z nás čaká nerada. Máme radi všetko teraz.

Vedz jedno: Čas čakania nie je nikdy strateným časom. Potrebujeme plán a následne sa potrebujeme modliť, aby nám Boh s daným plánom pomohol – ak je to plán, ktorý máme od Neho. Je čas modlenia a čas konania.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.