Je to tvoja voľba - 11. jún - evs.sk

Zamyslenia

Je to tvoja voľba – 11. jún
11. júna 2024

„A ako je ľuďom uložené raz umrieť a potom príde súd.“ (Žid 9:27)

Dňa 5. januára 1996 vystupoval Richard Versalle, tenorista newyorskej Metropolitnej opery, v opere Prípad Makropulos. V rámci scény vyliezol na rebrík a zaspieval slová „Žiť sa dá len tak dlho.“ Potom náhle spadol z rebríka. Tragicky zomrel na infarkt. Neuvedomil si, že to budú jeho posledné slová.

Každý z nás raz vysloví svoje posledné slová. Nezáleží na tom, či si operný spevák alebo obchodný riaditeľ, svetový líder alebo člen gangu, niekto slávny alebo neznámy. Všetci naposledy vydýchneme.

Čo keby si poslednýkrát vydýchol dnes? Kde by si strávil večnosť?

Biblia hovorí, že „je ľuďom uložené raz umrieť a potom príde súd“ (Žid 9:27).

Po smrti už nie sú druhé šance, ale pred ňou sú tisíce, možno dokonca milióny. Neexistuje očistec. Nebudeš reinkarnovaný. Neexistuje možnosť pokúsiť sa to vyriešiť. Keď raz zomrieš, je koniec.

Pred smrťou si však určíš, kde stráviš večnosť.

Dnes žiješ jedným z dvoch spôsobov. Žiješ buď správne, alebo nesprávne, ideš buď úzkou cestou, ktorá vedie k životu, alebo širokou cestou, ktorá vedie do záhuby. Žiješ šťastný kresťanský život, radostný život, život s cieľom a zmyslom, alebo žiješ úbohý, prázdny život oddelený od Boha.

Ak mu teraz povieš áno, On ti v ten posledný deň tiež povie áno. Ak teraz povieš: „Vstúp, Pane,“ potom ti v ten posledný deň vo večnosti povie: „Vstúp.“ Ale ak Mu teraz povieš nie, On ti potom povie nie. Je to tvoja voľba.

Konečným cieľom je nebo alebo peklo. Ty sa rozhoduješ, kam pôjdeš.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.