Ľudia malej viery - 12. jún - evs.sk

Zamyslenia

Ľudia malej viery – 12. jún
12. júna 2024
Play

„Čo sa strachujete, ľudia malej viery! Nato vstal, pohrozil vetrom a moru i nastalo veľké utíšenie.“ Evanjelium podľa Matúša 8:26

Je rozdiel medzi človekom s malou vierou a neveriacim. Učeníci patrili do prvej kategórie, a nie do druhej.

Verili v Ježiša, ale ich viera bola malá.

Z času na čas zobrazujú Ježišových priateľov ako partiu zbabelých, slabých a sebeckých egoistov; ale to je úplne absurdný záver. Je pravda, že v mnohých krízových situáciách boli podpriemerom; ale tiež je pravda, že oni všetko opustili a nasledovali Ježiša. Stáli pri Ňom v Jeho skúškach. Nepýtali sa na cenu ani na podmienky, kým Ho začali nasledovať. Nie, všetko opustili a nasledovali Jeho šľapaje.

Napriek tomu ich viera bola malá. Ježiš rozhodol, že sa preplavia na druhú stranu jazera a sám spal na lodi. No keď vlny začali napĺňať loď, zmocnil sa ich strach.

Spoznávaš sa tu?

Skôr, ako si vošiel do tejto krízy, bol si si istý, že Ježiš ide pred tebou. Bol si presvedčený, že si na Božej ceste, ale keď sa objavila búrka a vlny, zapochyboval si. Začal si sa pýtať, či tam Ježiš naozaj je.

Čo máš robiť?

Uč sa od učeníkov. Chod‘ k Ježišovi. Povedz Mu, ako sa máš. Oni to urobili a dostalo sa im pomoci. Pomôže aj tebe.

Ježiš vopred vedel, že príde búrka. Napriek tomu viedol svojich priateľov do nej. Vedel aj, ako budú reagovať, ale to Ho neviedlo k tomu, aby ich ušetril. Viedol ich celou cestou až tam, kde ich vlastné myšlienky odsúdili na trest smrti. Chcel ich naučiť, že keď sú všetky možnosti záchrany vylúčené, postaví sa On a pokorí vietor aj vlny.

Keď sa učeníci bezpečne dostali na breh, videli Ježiša v inom svetle. Naučili sa počítať s Ním. Neboli ani náhodou skvelí učeníci, ale ich dôvera v Ježiša vzrástla.

To platí aj pre teba. V krízach života ti Ježiš ukáže, kto je a tvoja viera bude rásť.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.