Kto potrebuje Spasiteľa? - 25. december - evs.sk

Zamyslenia

Kto potrebuje Spasiteľa? – 25. december
25. decembra 2023
Play

 „… lebo narodil sa vám dnes v meste Dávidovom Spasiteľ, ktorý je Kristus Pán.“ Evanjelium podľa Lukáša 2:11

Kto potrebuje Spasiteľa?

Ten, kto potrebuje byť zachránený.

Veľa ľudí túto pravdu nerozpoznalo. Niektorí si myslia, že im darí veľmi dobre. Iní si myslia, že veci idú obstojne. A iní zase vidia, že život ide raz hore, raz dole. V skutočnosti len keď sa človek stratí, zistí, že potrebuje Ježiša.

Ľudia, ktorí sa spoliehajú len na seba, nikdy neoslávili skutočné Vianoce. Zažijú všetky viditeľné lákadlá Vianoc, a tými rozhodne netreba opovrhovať. Slávnosť je darček. Rodina a priatelia sú tiež darčeky. To isté platí o jedle a pití. Ak však Vianoce pre teba neznamenajú stretnutie s Ježišom, si chudobný.

Hriech žije v hĺbke tvojho srdca. Narodil si sa s ním a žiješ s ním. Je to kvôli pôvodnému hriechu, čo je základný postoj človeka k Bohu, ktorý sa odovzdáva z generácie na generáciu.

Napriek radosti z mnohých vianočných vecí, nič sa nemení, ak nedovolíš Bohu zmeniť tvoje srdce.

To je to, čo chce. Neposlal k nám Ježiša, aby sme oslavovali jeho narodeniny len s dobrými želaniami.

Nie, pozná nás omnoho lepšie, ako sa poznáme my. Preto sa Ježiš narodil ako Spasiteľ.

Človek potrebuje Spasiteľa, keď je v hre jeho život. Boh chce, aby si získal večný život. Nemôže zniesť, aby nás videl zahynúť. Preto poslal svojho Syna, ktorý sa narodil zo ženy.

Už sa to stalo.

Vianočná noc je míľnikom v našej histórii spásy. Vianočná noc však nie je jedinou nocou, kedy Boh zasiahol. Vchádza tiež do temnej a studenej noci tvojho života. Tvoje nečisté srdce Ho nezastaví. Chce, aby si prijal Ježiša.

Ak tak urobíš, Vianoce sa odohrajú nielen na zemi, ale aj v tvojom srdci. Ježiš vstúpil. Znova si sa narodil. Tieto Vianoce z teba spravia nového človeka.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.