Len dobrota - 12. apríl - evs.sk

Zamyslenia

Len dobrota – 12. apríl
12. apríla 2023
Play

„Len dobrota a milosť bude ma sprevádzať po všetky dni môjho života…“ Žalm 23:6

Možno je pre teba ťažké pochopiť, že len dobrota a milosť ťa bude sprevádzať po všetky dni života. Niektoré dni sú také, ale sú dni, keď si myslíš, že to neplatí.

Mýliš sa. Aj v dňoch tmy, nešťastia a hriechu ťa Boh sprevádzal v dobrote a milosti. Robil to kvôli Ježišovi. Ježiš pre nás všetkých získal práva dieťaťa. Ježiš je tvoj Zástupca, preto má Boh v tebe zaľúbenie. Máš miesto v Božom srdci. Necháva svoju milosť vládnuť v tebe dňom i nocou. V tomto svetle musíš vidieť Božiu výchovu. On ťa pokorí aj zohne. Je to nevyhnutné, inak nenájdeš milosť.

V čase utrpenia a choroby pomôže urobiť krok dozadu a pozrieť sa na život ako celok. Zisťujeme, že ľahko zabúdame na hlavný obraz. Všetko, čo je na dosah ruky, naplno púta našu pozornosť. Naša stará prirodzenosť si v nás chce pokojne odpočívať. A to je nebezpečné. Ak dovolíme, aby vládla stará prirodzenosť, zastavíme sa na púti a nikdy nedosiahneme svoj cieľ.

Ale Hospodin nás prebúdza. Nedokáže sa nás vzdať.

Niekedy až neskôr vidíš, že bez Božieho zásahu by si zlyhal. Ak by ťa Boh nepodržal svojou mocnou rukou, nikdy by si nezostal Božím dieťaťom. Diabol, svet a tvoja telesná povaha by ťa priviedli do záhuby.

Pastier ťa vedie takou cestou, aby si dosiahol cieľ. Presne za to si sa modlil. Keď si obklopený tisíckami nebezpečenstiev, nevieš, čo je pre teba dobré, ale Hospodin vie. Má neobmedzený výhľad a vidí skrze všetko. Preto môžeš s istotou vložiť svoju ruku do Jeho ruky a nechať sa viesť.

Malé slovíčko „len“ je požehnaním. Bude ťa sprevádzať len dobrota a milosť. Nič iné. Týka sa všetkých tvojich dní a všetkých okolností života. Tvoje nepokojné srdce teda môže odpočívať. Viera môže byť pevná, keď veríš v Božie neotrasiteľné slovo. Boh nerozhodol nič zlé, ani nezabudol na nič dobré. Všetko, čo robí, je slávne vykonané.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.