Najvýznamnejšie Kristovo dielo - 1. apríl - evs.sk

Zamyslenia

Najvýznamnejšie Kristovo dielo – 1. apríl
1. apríla 2022
Play

Veď náš boj nie je proti krvi a telu, ale proti kniežatstvám a mocnostiam, proti pánom sveta tejto temnosti, proti zlým duchom v nebesiach.“ (Ef 6:12)

Ježiš pracoval celý svoj život. Avšak najvýznamnejšie dielo, ktoré Ježiš vykonal, nenájdeme v tesárskom obchode a ani na svadbe v Káne, kde premenil vodu na víno. Najvýznamnejšie dielo, ktoré Ježiš vykonal, sa neuskutočnilo vtedy, keď navrátil zrak slepému, sluch hluchému, reč nemému či dokonca život mŕtvemu.  Najvýznamnejšie dielo, ktoré Ježiš vykonal, nebolo Jeho učenie s autoritou či kritické odsúdenie farizejov pre ich pokrytectvo. Najvýznamnejšie dielo, ktoré Ježiš vykonal, nebolo v úžasnom morálnom programe, ktorý odovzdal ľudstvu – program, ktorý sa stal základom západnej kultúry. Čo bolo potom jeho najvýznamnejšie dielo? Jeho najvýznamnejšie dielo bolo dosiahnuté v troch temných hodinách na Kalvárii. Ježišovým najvýznamnejším dielom bolo zomieranie za nás.

Modlitba dňa

Životným bojom musíme čeliť. Viem však, že im nebudem čeliť bez Teba, môj Nebeský Otec.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.