Naša duchovná zlatá baňa - 25. september - evs.sk

Zamyslenia

Naša duchovná zlatá baňa – 25. september
25. septembra 2021
Play

Však Boh je ten, ktorý pôsobí vo vás, aby ste aj chceli, aj činili nad svoju dobrú vôľu.“ (F 2:13)

Počas zlatej horúčky v Kalifornii v období okolo roku 1800 ľudia z celej krajiny dokonca aj sveta prichádzali nájsť svoje bohatstvo. Domnievam sa, že ľudia si mysleli, že zlato sa povaľuje po uliciach. Museli však ísť, dolovať a tvrdo pracovať v nádeji, že objavia zlatú baňu.

Keď apoštol Pavol napísal: „s bázňou a s chvením konajte svoje spasenie,“ (F 2:12) vravel tým, že je to ako s baňou. Choď a objav všetko, čo pre teba Boh urobil. Vyťaž to. Ži to. Pochop to. Oceň to. Zisti, čo to pre teba v skutočnosti znamená.

Toto znamená konať svoje spasenie s nedôverou voči sebe. Za Bohom prichádzame s úctou k Nemu a nedôverou voči sebe samým. Nedokážeme to robiť iba vlastnými silami. Pavol pokračuje: „Však Boh je ten, ktorý pôsobí vo vás, aby ste aj chceli, aj činili nad svoju dobrú vôľu.“

Niektorí ľudia povedia: „Boh robí všetko. Ja nerobím nič.“ Iní vravia: „Ja robím všetko. Boh nerobí nič.“ Oba pohľady sú nesprávne. Boh to robí skrze teba, ako doluješ a objavuješ to pre seba. Konaj svoje spasenie s nedôverou voči sebe, pretože je to Boh, kto v tebe pracuje.

Fráza s „bázňou a chvením“ neznamená, že Pavol navrhuje možnosť straty nášho spasenia. Ak to potrebuješ, môžeš sa Kristovi znova odovzdať, ale keď už máš raz večný život, je to pre teba dar od Boha. Znovuzrodíš sa len raz.

Diabol miluje spochybňovanie Božieho slova. Musíme stáť na Božích zasľúbeniach, nie našich emóciách, pretože naše emócie nás môžu klamať.

Nekonaj pre svoje spasenie, konaj svoje spasenie. Je to prevzácny dar.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.