Nenávisť k bratovi - 8. marec - evs.sk

Zamyslenia

Nenávisť k bratovi – 8. marec
8. marca 2022
Play

„Každý, kto nenávidí brata, je vrah, a viete, že ani jeden vrah nemá v sebe večný život.“ 1. list Jánov 3:15

Niektorí ľudia si myslia, že človek môže nenávidieť svojho brata, a napriek tomu byť zachránený milosťou. Ale Božie slovo hovorí niečo iné.

Vždy existovali kresťania, ktorí chcú prijať odpustenie hriechov, ale nechcú sa rozísť s hriechom. Dokážu žiť v zlom vzťahu so svojím bratom. Niektorí vyriešia tieto problémy ešte pred smrťou, ale iní nie.

Keď Božie slovo hovorí o nenávisti k bratovi, používa šokujúci výraz. Tie slová sú také vážne, že sme v pokušení ignorovať ich. Pokúšame sa vysvetliť nepriateľstvo tak, že nejde o nenávisť. Takto sa snažíme otupiť ostrie Slova, aby sme unikli obvineniu.

Tento spôsob je mimoriadne nebezpečný. Každý kresťan žije s výhľadom na deň zúčtovania. V ten deň ti Boh povie, či si odpustenie hriechov nesprávne použil, aby si bol zhovievavý k svojej starej hriešnej prirodzenosti, ale na pokánie už bude príliš neskoro.

Hovoril si s Ježišom o svojom vzťahu s bratom, s ktorým sa nerozprávaš?

Medzi bratmi existujú vzťahy, ktoré rozhovor nedokáže urovnať. Existujú aj situácie, v ktorých sa ich cesty musia rozísť. Keď však prestanú modlitby za Božie konanie, do srdca vstupuje zloba a chlad.

Boh je Bohom zázrakov. Dokáže zahojiť a vyliečiť aj tam, kde my už nič nezmôžeme. Predovšetkým pozná srdce človeka, vie, čo chce a po čom túži.

Ježiš povedal, že sa máš modliť za svojich nepriateľov. Modli sa za ich pozemské aj duchovné dobro. V modlitbe sa dotýkaš Božieho srdca a On sa dotýka tvojho.

Keď človek nenávidí svojho brata, Boh to nazýva vraždou. Vrah nemôže dostať večný život, ak sa neobráti. Ježiš a nenávisť nemôžu žiť vedľa seba. Buď bude musieť odísť nenávisť, alebo to musí urobiť Ježiš. Hospodin na nás volá. Vyzýva nás, aby sme sa zmierili s Ním a aj s ostatnými.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.