Nevysloviteľná radosť - 1. marec - evs.sk

Zamyslenia

Nevysloviteľná radosť – 1. marec
1. marca 2022
Play

„… učeníci prvý raz dali si meno kresťania.“ (Sk 11:26)

V 3. storočí kartágsky biskup Cyprián napísal svojmu priateľovi Donatusovi: „Svet je zlý, Donatus, neuveriteľne zlý. Našiel som však uprostred neho tichých a svätých ľudí, ktorí sa naučili veľkému tajomstvu.  Našli radosť, ktorá je tisíckrát lepšia než akékoľvek potešenie hriešneho života. Pohŕdajú nimi a prenasledujú ich, no oni si z toho nič nerobia. Vedia svoje duše ovládať. Prekonali svet. Títo ľudia, Donatus, sú kresťania… a ja, som jedným z nich.“ Ak si oľutoval svoje hriechy a prijal si Krista za svojho Spasiteľa, potom si tiež jedným z nich.

Modlitba dňa

Dnes, Pane Bože, si spomínam na všetkých kresťanov, ktorí ma predišli, a ďakujem Ti, že ma inšpirujú svojou pamiatkou. Nech nikdy neberiem na ľahkú váhu dedičstvo, ktoré mám v Ježišovi Kristovi.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.